۴۴ سری جهیزیه به زوج‌های نیازمند سیستان و بلوچستان اهدا شد

زاهدان- ایرنا- ۴۴ سری جهیزیه توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره ) امروز سه‌شنبه با حضور رییس این ستاد بین زوج‌های نیازمند سیستان و بلوچستان اهدا شد.

 رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: توزیع پنج هزار سری جهیزیه از سوی این ستاد از هفته گذشته در سراسر کشور آغاز شده که امروز ۴۴ سری آن بین زوج‌های نیازمند سیستان بلوچستان توزیع شد.

محمد مخبر افزود: جهیزیه‌های تامین شده شامل ١٦ قلم کالای اساسی از جمله یخچال، فرش، سرویس خواب، اجاق گاز و ظروف آشپزخانه بوده است.

وی ارزش جهیزیه هر زوج جوان را ۱۸۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: همچنین امروز همزمان با اهدای جهیزیه، طرح‌های تکمیلی ساخت چهار مسجد حاشیه شهر زاهدان با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ادامه داد: این ستاد در ۲ سال اخیر حدود ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در سیستان و بلوچستان سرمایه‌گذاری کرده که با این حجم سرمایه‌گذاری اشتغالزایی ۵۶ هزار نفر را به همراه داشت.

وی بیان کرد: همچنین امروز تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۶ هزار میلیارد تومانی در سیستان و بلوچستان با همکاری استانداری به امضا رسید که بر اساس آن در مدت سه سال آینده طرح‌های مهمی از سوی این ستاد در بخش‌های مختلف اشتغالزایی، امور زیربنایی، اجتماعی و معادن این استان اجرایی خواهد شد.

به گزارش ایرنا  محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) امروز با سفر به زاهدان مرکز نوآوری اجتماعی احسان دانشگاه سیستان و بلوچستان و ۹ مرکز جامع سلامت برکت را افتتاح و در دیدار با استاندار تفاهم‌نامه همکاری برای پیشرفت و اشتغالزایی این استان امضا کرد.

به گزارش ایرنا ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در سیستان و بلوچستان تاکنون با اجرای ۱۰ هزار و ۶۰۲ طرح افزون‌بر ۱۰ هزار و ۷۲۸ میلیارد تومان در این استان سرمایه‌گذاری کرده است که عمده این سرمایه‌گذاری‌ها با افزون‌بر ۸۷۵ میلیارد تومان به توانمندسازی اقتصادی، کارآفرینی و بیش‌از ۷۷ میلیارد تومان به مدرسه سازی اختصاص دارد.

 همچنین بنیاد برکت اجرای طرح‌های اقتصادی اجتماع محور(سحاب) را در ۲۰ شهرستان با هدف ایجاد ۲۲ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی در زمینه‌های پرورش دام سبک، بلدرچین، زنبورداری، خیاطی و سایر مشاغل خرد خانگی مورد توجه قرار داده است.

 تاکنون برای ۲۷ هزار و ۲۳۱ نفر در سیستان و بلوچستان با راه‌اندازی ۹ هزار و ۷۷ طرح با حجم سرمایه‌گذاری هشت هزار و ۳۶۴ میلیارد ریال اشتغال ایجاد شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =