اجرای طرح معنوی «سفیر شهید» در یگان‌های ویژه ناجا

تهران- ایرنا- رئیس اداره اجتماعی یگان‌های ویژه ناجا گفت: کارکنان یگان ویژه در سراسر کشور با سرلوحه قرار دادن راه و منش شهدا، به دنبال رسیدن به پلیس در تراز انقلاب هستند، در همین خصوص طرح معنوی «سفیر شهید» نیز برنامه ریزی و به مرحله اجرا در آمده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، محسن عمادی با اشاره به اینکه این طرح در سطح نیروهای مسلح کم نظیر است، اذعان کرد: در این طرح معنوی هر یک از کارکنان یگان های ویژه به عنوان سفیر یک شهید، ضمن مطالعه وصایا و زندگی نامه شهدا با الگو قرار دادن سیره این عزیزان بزرگوار، خود را نماینده اهداف عالی آن شهید عزیز قرار می دهد.

وی با تاکید بر اینکه این طرح در ابتدا با الگوبرداری از راه و منش شهدای ناجا شروع شده است، بیان کرد: در انجام این طرح معنوی، کارکنان با الگوبرداری از شهدای نیروی انتظامی کار خود را شروع و سپس شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم را مورد پایش قرار خواهند داد تا ان شاء الله بتوانیم ضمن ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه یاد و خاطره شهدا را نیز زنده نگه داریم.

عمادی گفت: ایران اسلامی کشوری مستقل درتمام زمینه هاست و همین استقلال مانند خاری در چشم دشمنان است که سعی دارند با هر حربه و دسیسه ای نظام و انقلاب ایران را از بین ببرند، اما این آرزو را به گور خواهند برد.

وی با اشاره به اینکه در هشت سال دفاع مقدس، رزمندگان اسلام با جانفشانی و از خود گذشتگی در مقابل دشمنی که با حمایت های همه جانبه آمریکا و انگلیس جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی انجام داد، ایستادند، گفت: غیرت مردم ایران زبان زد دیگر کشورهاست، همین خصلت و حضور همیشگی مردم در همه عرصه ها به خصوص در هشت سال دفاع مقدس توانست به دشمنان ثابت کند که ایران و ایرانی از جان خود می گذرد اما نخواهد گذاشت ذره ای از این آب و خاک به دست بیگانه بیافتد.

رئیس اداره اجتماعی یگان های ویژه ناجا با اشاره به کلام گوهربار امام خمینی (ره) که درخصوص آزادگان فرمودند: "آزادگان، شیرمردانی در بند هستند که با استقامت و پایداری به بنیانی مرصوص مبدل گشتند که نه تهدید ابرقدرت ها آنان را به هراس افکند نه از محاصره بیم دارند"، تصریح کرد: آزادگان برگ زرینی در لوح افتخارات جمهوری اسلامی ایران هستند، این عزیزان با تحمل فشارهای روحی و جسمی در زندان های رژیم بعث عراق، اقتدار ایران را به رخ دشمن کشاندند و در نهایت در ۲۶ مرداد ماه به میهن عزیز بازگشتند.

این مقام مسئول در خصوص برنامه های فرهنگی که به مناسبت چهل سالگی دفاع مقدس در یگان های ویژه ناجا انجام خواهد شد، عنوان کرد: یگان ویژه یکی از رده هایی است که همیشه در انجام برنامه های فرهنگی با رویکرد اجتماعی پیش قدم بوده است، در همین راستا یکی از ویژه برنامه های چهل سالگی دفاع مقدس انجام طرح معنوی"سفیر شهید" است.

وی ادامه داد: از اهداف این طرح می توان به زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، الگوبرداری از سیره شهدا، شاهد و ناظر قرار دادن آنان بر عملکرد و ترویج فرهنگ شهادت و ایثارگری در بین کارکنان و خانواده ها اشاره کرد.

این مقام مسئول در پایان گفت: ان شاء الله پس از ریشه کن شدن ویروس منحوس کرونا هر کدام از کارکنان به اتفاق خانواده با حضور در منزل و مزار مطهر شهیدان، ضمن تجدید میثاق با آرمان های والای شهدا، ارادت خود را به شهدا و خانواده های معظم آنان اعلام می دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =