لباس فرم برای ۸۵ درصد از دانش آموزان گچسارانی اجباری نیست

گچساران- ایرنا- رئیس آموزش و پرورش گچساران گفت: ۸۵ درصد دانش آموزان این شهرستان میان پایه ای هستند که تهیه لباس برای آنها در سال تحصیلی جدید اجباری نیست.

ایوب مقیمی روز سه شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش گچساران افزود: ۲۲ هزارو ۵۰۰ دانش آموز گچسارانی تاکنون در سامانه سناد نسبت به ثبت نام خود  اقدام کرده اند.

وی بیان کرد: دانش‌آموزان  میان پایه ای این شهرستان می توانند در سال تحصیلی جدید از لباس های سال گذشته استفاده کنند و تهیه لباس برای آنها  اجباری نیست.

مقیمی اظهار داشت: تهیه لباس تنها برای دانش آموزان ورودی دوره‌های جدید از جمله کلاس اول، دوره اول متوسطه اول و  دوره اول متوسطه دوم نیاز است.

فرماندار گچساران نیز در این نشست گفت: با توجه به ویروس کرونا در سال تحصیلی جدید دستورالعمل های  بازگشایی مدارس تغییر خواهد یافت و انتظار می رود ادارات شهرستان بویژه دستگاه های خدمات رسان  با آموزش و پروش همکاری لازم را در جهت رفع مشکلات مدارس داشته باشند.

علی خوان پایه ابراز کرد: برای بازگشایی مدارس از ۱۵شهریور ابلاغیه‌ای صادر شده ولی با توجه به وضعیت قرمز شهرستان گچساران منتظر تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

وی تصریح کرد: برخی از روستاهای این شهرستان با مشکل اینترنت پرسرعت مواجه هستند که در این زمینه باید تمهیدات لازم جهت زیرساخت اینترنت مدارس اندیشیده شود.

فرماندار گچساران ادامه داد: خوشبختانه شهرستان گچساران از نظر زیرساخت  اینترنتی به نسبت شهرستان‌های استان از ظرفیت‌های خوبی برخوردار است.

خوان پایه گفت: با توجه به ویروس کرونا تهیه ماسک برای برخی از دانش آموزان مناطق محروم این شهرستان در سال تحصیلی جدید مشکل است و انتظار می رود شبکه بهداشت  و درمان و آموزش و پرورش رفع این مشکل را در دستور کار خودقرار دهند.

شهرستان ۱۵۶هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =