مبارزه با قاچاق اولویت دستگاه قضا برای حمایت از تولید است

کرج-ایرنا- رییس کل دادگستری البرز گفت: مبارزه با قاچاق کالا با هدف حمایت از تولیدات داخلی اولویت دادگستری استان و قوه قضاییه است.

 حسین فاضلی هریکندی روز سه شنبه طی بازدید از بخش های مختلف این منطقه از جمله گمرک، بخش فرودگاهی و تعدادی از شرکت های مستقر در این منطقه و در نشست مشترکی با مدیر عامل این منطقه افزود: با توجه به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان جهش تولید نامگذاری شده، یکی از مهم ترین اولویت های دستگاه قضا و قوه قضاییه حمایت از بخش تولید و برطرف کردن مشکلات پیش روی این بخش است.
وی با بیان اینکه یکی از الزامات تحقق شعار سال، مبارزه با قاچاق با هدف حمایت از تولید داخل است اظهار داشت: تمام سعی ما بر این است که مشکلات منطقه ویژه اقتصادی پیام با توجه به اینکه از ظرفیت هایی از جمله گمرک، فرودگاه و وجود صنایع مختلف  برخوردار است، بررسی و برطرف شود که در همین راستا در حین بازدید امروز به دبیر اجرایی ستاد اقتصاد مقاومتی استان دستورات لازم برای پیگیری مشکلات این منطقه به خصوص تولید کنندگان داده شد.
فاضلی هریکندی با اشاره به تشکیل شعب ویژه رسیدگی به پرونده های قضایی در منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت: دستگاه قضایی استان این آمادگی را دارد تا این شعبه را با هدف رسیدگی سریعتر به این پرونده ها و تعیین تکلیف شدن آنها اعلام آمادگی کرد.
وی ادامه داد: درصورتی که تعداد پرونده های قضایی در این منطقه زیاد باشد، شعبه اختصاصی و در غیر اینصورت شعبه دیگری به صورت تخصصی به این پرونده ها رسیدگی می شود.
فاضلی هریکندی رعایت الزامات محدوده فرودگاه پیام از سوی دستگاه های مرتبط را از دیگر موارد قابل پیگیری در ستاد اقتصاد مقاومتی استان عنوان و گفت: در خصوص اراضی این منطقه که مشکلاتی دارند نیز پیگیری های لازم صورت خواهد گرفت.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به حلقه دره اشاره و عنوان کرد: ساماندهی حلقه دره با توجه به مشکلات محیط زیستی که می تواند ایجاد کند یکی دیگر از برنامه های در دست اقدام دادگستری استان است.
رییس کل دادگستری البرز در ادامه به وضعیت تعدادی از انبارها در منطقه ویژه اقتصادی پیام اشاره و گفت: حجمی از کالاها از سال های گذشته در انبارها مانده  که تا کنون از سوی وارد کنندگان به دلایلی اقدام به ترخیص این کالاها نشده که باید پیگیری شود.
فاضلی هریکندی افزود: در صورت تداوم این روند و با توجه به اینکه کالای متروک تلقی می شوند، باید مطابق مقررات و قانون  با آنها برخورد صورت گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =