۲۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۴۹
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 83912329
۰ نفر

برچسب‌ها

شرایط تولید صنعتی در خراسان رضوی رو به بهبودی است

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: شرایط تولید صنعتی در خراسان رضوی رو به بهبودی است و آمارها نشان می‌دهد که فضا برای سرمایه‌گذاری در استان فراهم شده و این مهم در شاخصهای اقتصادی نمود پیدا کرده است.

علی رسولیان روز سه‌شنبه در بازدید از چند طرح توسعه واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی توس مشهد افزود: هرچند امسال شاهد رشد نرخ تورم، افزایش نرخ ارز و قیمتهای کالاهای مختلف بودیم اما با تسهیلاتی که دولت به بخشهای مختلف اختصاص داده و شرایطی که مهیا کرده است، به نظر می‌رسد زمینه برای تولید بهبود یافته است.

وی ادامه داد: بخش عمده‌ای از بهبود شرایط تولید مربوط به کسانی می‌شود که توانمند بوده و عاشقانه مشغول کار و فعالیت هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با اشاره به بازدید امروز خود از دو واحد صنعتی تولید چینی واقع در شهرک صنعتی توس گفت: بهره برداری کامل از طرحهای توسعه این دو واحد صنعتی زمینه اشتغال حداکثر ۸۰۰ نفر را فراهم می‌کند.

رسولیان همچنین بازدید خود از بخشهای مختلف یک واحد تولیدی قند و نبات در شهرک صنعتی توس را مورد اشاره قرار داد و افزود: شرکتی که از آن بازدید شد در زمره طرحهای ثبت شده سرمایه‌گذاری خارجی استان است که محصولات آن به برخی کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیای میانه صادر می‌شود.

وی ادامه داد: محصولات این شرکت در زمره کالاهای ویژه و منحصر به فردی است که استاندارد کشورهای دیگر را در تولید خود دارد و داشتن چنین استانداردی و امتیاز صادرات به کشورهای دیگر، نشان دهنده برخورداری از مواد اولیه مرغوب و شرایط مناسب تولید است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: صاحبان این شرکت بیش از آنکه تولیدکننده خوبی باشد، بازرگانان توانمندی هستند که در سراسر دنیا نمایندگی‌های خوب و شبکه مستحکمی دارند که نه تنها تولیدات خود بلکه محصولات دیگری را نیز مبادله و تجارت می‌کنند و در صادرات کالاهای ایرانی نیز نقش بسیار موثری دارند.

رسولیان افزود: قند تولیدی این شرکت علاوه برداشتن بازار صادراتی، نیاز جدی بازار خراسان رضوی را نیز تامین می کند و  از آنجا که این استان سهمیه ویژه از ستاد تنظیم بازار کشور در زمینه شکر دارد می‌تواند با تامین بخشی از شکر مورد نیاز این شرکت، قند تولیدی آن را با قیمت طرح تنظیم بازار و پایین تر از نرخ طبیعی بازار به مردم عرضه کند.

وی ادامه داد: با مشارکت دو طرفه بین کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی و این شرکت  از یک سو شکر سهمیه استان بهتر توزیع می‌شود و از سوی دیگر قند مورد نیاز که مصرف بیشتر مردم است، با قیمت مناسب در بازار عرضه می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر تسریع در اجرای طرح توسعه این شرکت تولیدی قند ونبات گفت: طی سه یا چهار ماهه گذشته حداقل ۱۰ هزار تن شکر سهمیه طرح تنظیم بازار استان در حوزه‌های صنف، صنعت و خانوار توزیع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =