رسانه‌های قم در کاهش تبعات کرونا نقش اساسی داشتند

قم – ایرنا – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، گفت: با شیوع کرونا در استان، همدلی، مشارکت و همراهی اهالی رسانه ای استان در کمک به مسئولان استان در کاهش تبعات این بیماری نقش موثری داشت.

"سیدموسی حسینی کاشانی" روز سه شنبه در آئین تجلیل از فعالان قرارگاه رسانه ای مقابله با کرونای قم، با تقدیر از تلاش اهالی رسانه استان برای پوشش وضعیت استان در شرایط شیوع کرونا افزود: رسانه های استان در اطلاع رسانی و همراه کردن مردم برای رعایت پروتوکل های بهداشتی تمام قد وارد میدان شدند که نتیجه این اطلاع رسانی ها، رتبه ممتاز استان در رعایت مسائل بهداشتی در کشور بود.

وی اظهار داشت: اهالی رسانه ای استان از همان ابتدای شناسایی کرونا در استان، در کنار کادر بهداشت و درمان و مردم حضور داشتند و با به خطر انداختن جان خود وظیفه خطیر اطلاع رسانی را به خوبی عمل کردند.

مدیرکل ارشاد قم، با بیان اینکه قم با موج جدید شیوع کرونا مواجه است که امیدواریم این موج جدید نیز با همراهی اهالی رسانه استان به نحو مطلوب پشت سر گذاشته شود، ادامه داد: رسانه های استان به صورت جهادی وارد میدان شدند و نقش مهمی در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی و همچنین کاهش تبعات شیوع این بیماری داشتند.

هم اکنون ۶ روزنامه، ۱۶ هفته نامه، ۴ دوهفته نامه، ۱۹ ماهنامه، ۸ دوماهنامه، ۹۰ فصلنامه، ۱۳۸ دوفصلنامه، ۳ سالنامه و 62 پایگاه خبری در این استان دارای مجوز فعالیت هستند. از ۳۴ مجوز فعالیت خبرگزاری درکشور، دفتر مرکزی ۳ خبرگزاری درقم است ضمن اینکه ۲۰ خبرگزاری و ۲۵ روزنامه سراسری نیز در قم دارای دفتر نمایندگی هستند.

این استان با داشتن  ۳۸۵ رسانه چاپی و برخط دارای مجوز، کمی بیش از سه درصد تمام رسانه های دارای مجوز کشور را در اختیار دارد.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =