دانشگاه علم و صنعت ایران دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار را ارتقا می‌دهد

چابهار- ایرنا- دانشگاه علم و صنعت ایران با برگزاری کارگاههای آموزشی دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار را در بعد اقتصادی، موضوعات و  مباحث دریایی و بندری ارتقا می‌دهد.

به گزارش ایرنا نشست رئیس و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در بندر شهید بهشتی چابهار با هدف ارتقا دانش فنی مدیران و کارکنان بندر چابهار برگزار و مقرر شد این دانشگاه با برگزاری کارگاه های آموزشی در راستای توسعه دانش فنی، پژوهشی و مطالعاتی مدیران و کارکنان اداره بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اقدام کند. 

در این نشست که با حضور جبارعلی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران، مرتضی باقری دانشیار دانشگاه و مشاور ویژه وزیر راه و شهرسازی و اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران، عضو هیأت علمی دانشگاه ایرانشهر و مدیر کل مطالعات راهبردی، برنامه و بودجه و تحول اداری سازمان بنادر و دریانوردی در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد، با تأکید بر اهمیت بندر چابهار و معرفی ظرفیت ها و توانمندی های آن،  در زمینه های اقتصادی، موضوعات و مباحث دریایی و بندری بحث و تبادل نظر شد.

شبیه سازی مفاهیم ریل در بندر، آموزش های هوشمند و تشخیص و مقابله با آلودگی های نفتی در بندر، مطالعات در چهارچوب های اقتصادی و سرمایه گذاری از جمله موضوعات مطرح شده در راستای توسعه همکاری ها و استفاده از تجربیات و دانش دانشگاهیان در جهت ارتقای سطح علمی کارکنان و مدیران بندر بود.

اصلاح ضوابط، قوانین و مقررات و تدوین و یکپارچه سازی قوانین، اثربخشی سرمایه گذاری ها و ترانزیت از دیگر موضوعات طرح شده در این نشست در راستای تبدیل سرمایه نهفته به نفع بود.

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران بومی سازی و ساخت قطعات مورد نیاز صنایع در داخل کشور با اعتماد و تکیه بر توان متخصصان داخلی را از اهداف دانشگاه، تعاملات صنعتی و ارتقاء بهره وری عنوان کرد و گفت: مطالعات و اثربخشی هزینه یابی بر اساس فایده از جمله موضوعات مطرح شده در این نشست بود. 

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه عوامل تصمیم ساز توسعه را جمعیت و ظرفیت های پسکرانه، مزیت های جغرافیایی و اقتصادی و روابط سیاسی و پیوندهای بین المللی دانست.

بهروز آقایی افزود: بندر چابهار امروز این سه مزیت را با زیرساخت ها و روبناها، تجهیزات و نیروی انسانی و ارائه تعرفه ها و مشوق ها به خوبی در کشور و منطقه ایجاد کرده است.

 در حاشیه این مراسم رییس و اعضای هیات علمی دانشگاه از زیرساختها، اسکله ها و تجهیزات طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار و تعدادی از پروژه های مهم عمرانی بازدید کردند.

براساس این گزارش کارگاه ها و دوره های آموزشی با موضوعات "راه اندازی اولیه مدیریت هوشمند و مکانیزه تجهیزات بندر چابهار"، "امکان سنجی استفاده از انرژی باد در چابهار"، "شناسایی گلوگاه ها و کاهش هزینه در حمل و نقل بار در اتصال ریل به بندر"، "کاربرد سنجش از دور ماهواره ای در مهندسی سواحل، بنادر و دریایی"، "کارگاه آموزشی کامفار"، "هوشمندسازی ردیابی محموله های حساس و خطرناک"، "کارگاه ریل و بندر"؛ "پیش بینی الزامات و تجهیزات"، "سیستم های آب شیرین کن با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر"، "ارائه مدل مدیریت سبز برای توسعه پایدار بندر چابهار"، "کارگاه آموزشی کاربرد GIS در مهندسی سواحل، بنادر و دریایی"، "امکان سنجی و طراحی تجهیز تولید برق از انرژی امواج دریا"، "مفاهیم بازاریابی و استخراج راهکارهای جذب صاحبان کالا" و "تدوین سند بازاریابی و سرمایه گذاری بندر چابهار" به مدت یک ماه توسط اساتید این دانشگاه در محل بندر شهید بهشتی چابهار برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =