فرمانداران بر بازگشایی هرچه بهتر مدارس چهارمحال و بختیاری نظارت کنند

شهرکرد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: فرمانداران با هماهنگی بین دستگاهی و نظارت بر اجرای صحیح برنامه‌ها در بازگشایی هرچه بهتر مدارس استان اقدام کنند.

جعفر مردانی روز سه‌شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش این استان که با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی برگزار شد، افزود: با تدوین  برنامههای متعدد برای مناطق مختلف استان بر اساس شرایط سفید، زرد و قرمز شیوع ویروس کرونا آمادگی لازم برای بازگشایی مناسب مدارس ایجاد شود.

وی ادامه داد: همه دستگاه‌ها و نهادهای متولی موظف به همکاری با آموزش و پرورش هستند، به ویژه همکاری دانشگاه علوم پزشکی در خصوص نحوه شیوع کرونا در استان بسیار مهم است.

مردانی با اشاراه به اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش در رشد و توسعه جوامع، تصریح کرد: فراهم کردن امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای تداوم تحصیل دانش‌آموزان در شرایط ناشی از کرونا بسیار مهم است.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست اظهار داشت: باوجود همه تنگناها و چالش‌هایی که وجود دارد اما همراهی و همکاری دستگاه‌ها با اداره‌کل آموزش و پرورش استان بسیار امیدبخش است و می‌تواند ما را در بازگشایی هرچه بهتر مدارس یاری دهد.

فرحناز قائدامینی افزود: در سال تحصیلی گذشته، معلمان و فرهنگیان با تمام توان خود وارد عرصه شدند و نگذاشتند آموزش حتی برای یک روز تعطیل شود از همین‌رو این آمادگی در سطح معلمان وجود دارد که سال تحصیلی جدید را نیز با همان جدیت آغاز کنند.

وی با اشاره به بسته‌های سند تحول بنیادین، خاطرنشان کرد: بسته‌های بسیاری برای ارتقای شرایط جسمی و روحی دانش‌آموزان در تمامی ابعاد پیش‌بینی شده که یکی از مهمترین این بسته‌ها کنترل چاقی و اضافه وزن است که در همین راستا نیاز به فرهنگسازی دستگاه‌ها به ویژه رسانه‌ها داریم.

به گزارش ایرنا، بر اساس شیوه‌نامه وزارت آموزش و پرورش، ۱۵ شهریورماه تاریخ بازگشایی مدارس در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ اعلام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =