سوگواره احلی من‌العسل با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می شود

تهران-ایرنا- معاون اداره کل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش گفت: سوگواره احلی من‌العسل با رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ سلامت دانش آموزان برگزار می شود.

به گزارش روز سه شنبه معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش، در جلسه ستاد برنامه ریزی هشتمین دوره این سوگواره که امروز در معاونت پرورشی و فرهنگی شهرستان‌های استان تهران ، محل استقرار دایمی آن،  برگزار شد  رضا بهشتی باویل افزود: در شرایط فعلی با عواملی نظیر فرصت، تهدید ، سلامت و ایمن بودن جامعه دربرابر خطرات احتمالی و حفظ  شعائر اسلامی مواجه هستیم برنامه ریزی ما باید به گونه ای باشد که  تهدید را به فرصت تبدیل کنیم و از همه امکانات و ظرفیت ها برای حفظ ، توسعه و نشر شعائر الهی استفاده کنیم و از طرفی سلامت و ایمنی جامعه را با توجه به پروتکل بهداشتی که در ستاد ملی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مطرح می شود حفظ کنیم.

سوگواره احلی من العسل  همه ساله در روز ششم محرم و در معرفی حضرت قاسم بن‌الحسن (علیه السلام) به عنوان الگویی برای نوجوانان ایران اسلامی و با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ولایت مداری برگزار می شود.

وی گفت:  یکی از مهمترین ویژگی های عصر حاضر شتاب فزاینده تحولات علمی و تکنولوژیکی و اجتماعی است و امروزه استفاده از فناوری های نوین با اینکه خود این فنالوری ها دستخوش تغییر هستند به لحاظ تاثیرگذاری در زمینه های آموزش، تربیت، امنیت و مدیریت  امری مهم  و ضروری است.

باویل اضافه کرد: باید در این تصمیم گیری ها از افراط و تفریط پرهیز کنیم و خلاقیت و هنر ما این است که با رعایت همه شیوه نامه ها و مقررات بهترین برنامه ریزی را انجام دهیم تا به اهداف تربیتی و دینی مشخص شده و مورد انتظار دست یابیم.

وی افزود: تنها پدیده با ثبات در این شرایط خود بی ثباتی و تغییر است و از خود تغییر می توان برای هدایت تغییرات با استفاده از فناوری های نوین بهره برد چرا که می تواند ما را از شوک در آینده محفوظ وآینده ای بهتر را برایمان رقم بزند.

در ادامه معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران سوگواره احلی من العسل را یکی از برنامه‌های رسمی آموزش و پرورش دانست و اظهار امیدواری کرد که امسال با توجه به شرایط حاکم بر کشور و مشارکت دستگاه‌های مختلف این سوگواره بزرگ را برگزار کنند.

مجتبی هاشمی با تاکید براینکه نباید فعالیتی در حوزه پرورشی تعطیل شود افزود: تجربه‌های گذشته ما نشان می‌دهد که حضور دانش‌آموزان در فضای مجازی بیشتر شده البته این حضور به خواست و گرایش آنان بوده است لذا با توجه به این حضور باید بر روی مباحث آسیب‌های اجتماعی با جدیت کار کنیم.

وی با بیان اینکه تلاش می کنند از مشارکت جمعی دستگاه های مختلف به منظور رعایت مسائل بهداشتی سوگواره را برگزار کنند افزود: اهداف برگزاری این کار همان اهداف قبلی است اما روش‌های ما باید متفاوت باشد تا بتوانیم هشتمین دوره سوگواره در شرایط جدید کرونایی را برگزار کنیم.

 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =