۵۰۰ هکتار زمین برای احداث گلخانه به جوانان قصرشیرین واگذار می‌شود

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: ۵۰۰ هکتار زمین کشاورزی برای احداث گلخانه به جوانان این شهرستان واگذار می شود که بهره‌برداری از این طرح می‌تواند عاملی بزرگ برای اشتغالزایی و کمک به رفع معضل بیکاری جوانان منطقه باشد.

مرادعلی تاتار روز سه شنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان قصرشیرین افزود: این طرح مورد تاکید و حمایت استاندار کرمانشاه است از این رو جهاد کشاورزی زمینه واگذاری این طرح را برای جوانان فراهم می کند.
نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: اگر از جوانان غافل شویم با مشکلات بزرگی مواجه خواهیم شد زیرا دشمن همواره در کمین است تا از این ظرفیت برای مقاصد شوم خود استفاده کند.
تاتار با بیان اینکه باید جوانان را باور داشته باشیم، اضافه کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی و مدیریت دوران جنگ تحمیلی ثمره رشادت های جوانان انقلابی کشور بود.
وی گفت: امام خمینی (ره) هموار بر مسایل حوزه جوانان تاکید داشتند و همین جوانان در هشت سال دفاع مقدس و حتی در دوران شکل گیری انقلاب به فرامین بنیانگذار کبیر انقلاب لبیک گفتند.
وی ادامه داد: جلسه ستاد جوانان یکی از مهم ترین جلسات است که ادارات باید به آن توجه جدی داشته بشند و در برنامه های بعدی گزارش عملکرد خود را در این حوزه ارایه کنند.
وی گفت: از هیچ دستگاه عضو ستاد پذیرفته نیست که برنامه ای در حوزه جوانان ارایه نکند.
فرماندار قصرشیرین تصریح کرد: برنامه های ستاد باید شتاب بیشتری به خود بگیرد و در شهرستان قصرشیرین، ظرفیت های اقتصادی و کشاورزی برای پیشبرد امور جوانان مورد استفاده قرار گیرد.
تاتار گفت: گسترش فضای مجازی هم تهدید و هم یک فرصت است که متاسفانه تهدیدات آن کانون خانواده را نشانه گرفته است که باید این فضا را برای پیشبرد بهتر برنامه های جوانان مدیریت کرد.
فرماندار قصرشیرین گفت: طلاق، اعتیاد و اشتغال مهم ترین مولفه های حوزه جوانان هستند و ادارات متولی در این امر باید در کاهش آسیب ها و ناهنجاری ها تلاش کنند.
دیدار فرماندار با جوانان شهرستان، برگزاری کارگاه های آموزشی حوزه ازدواج و طلاق و  ارایه گزارش عملکرد دستگاه های اجرای در حوزه جوانان از مهم ترین مصوبه های  این ستاد بود.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزها ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان فعال است.