هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره ناقلان جوان کرونا

تهران-ایرنا- سازمان جهانی بهداشت هشدار داد ناقلان همه‌گیری کرونا اکنون جوانانی و افراد میانسال در رده‌های سنی دهه‌های ۲۰ تا ۴۰ سال هستند که بسیاری از آنها علائم بیماری را ندارند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، این سازمان امروز سه شنبه اعلام کرد نگران گسترش ویروس کرونا اکنون از سوی افراد در دهه های ۲۰، ۳۰ تا ۴۰ زندگی است که بسیاری از آنها از ابتلای خود به ویروس آگاه نیستند و جان گروه های سنی آسیب پذیر را به خطر می اندازند.

مقامات بهداشت جهانی هشدار دادند نسبت ابتلای جوانان در بین مبتلایان به کرونا در جهان افزایش یافته است و این امر اقشار افراد آسیب پذیر از جمله افراد مسن، بیماران در مناطق پرجمعیت و خدمات بهداشتی ضعیف را در معرض آسیب قرار داده است.

«تاکِشی کاسای» مدیر بخش غرب اقیانوس آرام در سازمان جهانی بهداشت در یک نشست که به صورت مجازی برگزار می شود گفت: همه گیری کرونا در حال تغییر است. افرادی که در رده های سنی دهه بیست تا چهل سال قرار دارند بیش از همه در شیوع ویروس نقش دارند.

افزایش موارد جدید ابتلا به کووید-۱۹ برخی از کشورها را وادار به اعمال دوباره محدودیت ها کرده است و شرکت های مختلف جهان برای یافتن واکسن برای ویروسی که به اقتصاد کشورها ضربه زده و باعث جان باختن بیش از ۷۷۰ هزار نفر و ابتلای نزدیک ۲۲ میلیون نفر شده، رقابت می کنند.

شیوع دوباره در کشورهایی گزارش شده که ظاهرا ویروس را تحت کنترل داشتند از جمله ویتنام که تاکنون سه ماه را  بدون انتقال ویروس سپری کرده بود.

کاسای در این زمینه گفت: آنچه که مشاهده می شود شیوع دوباره نیست بلکه ما بر این باوریم که این امر نشان می دهد وارد فاز جدیدی از همه گیری در منطقه آسیا آقیانوسیه شده ایم.

سازمان جهانی بهداشت همچنین از شرکت های داروساز خواسته است همزمان با ساخت واکسن به دنبال تحقیقات و گام های توسعه ای لازم باشند.

«سوکارو اسکلانته» (Socorro Escalante) مشاور سیاست دارویی سازمان جهانی بهداشت گفت این سازمان با روسیه همکاری دارد. مسکو ماه جاری اولین کشوری بود که توانست تاییدیه های مقرراتی لازم را درباره ساخت واکسن خود بگیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =