دستورهای بهداشتی برگزاری کنکور سال ۹۹ در خراسان رضوی اجرا می‌شود 

مشهد- ایرنا- نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دستورالعمل‌های بهداشتی برای حفاظت جان داوطلبان و عوامل برگزاری کنکور سال ۹۹ در خراسان رضوی به طور کامل اجرا می‌شود.  

دکتر جواد ساده روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس پروتکل‌های صادر شده فاصله مصوب یک متر و ۸۰ سانتی‌متر بین داوطلبان در چیدمان صندلی‌ها رعایت شده است.
وی ادامه داد: ضدعفونی کردن صندلی‌ها، دستگیره‌ها، سرویس‌های بهداشتی و همچنین تمامی مسیرهای تردد داوطلبان در چند نوبت پیش از آزمون و بعد از آزمون، تب سنجی داوطلبان و عوامل اجرایی در تمامی حوزه ها از دیگر برنامه‌های این دستورالعمل بهداشتی است که در دانشگاه فردوسی مشهد اجرا می‌شود.
مدیر خدمات آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: برای رعایت موارد بهداشتی از داوطلبان خواسته می‌شود از هرگونه تجمع در داخل و خارج از حوزه های امتحانی پرهیز کنند و وسایل اضافی نیز به همراه نداشته باشند.
ساده افزود: برای داوطلبان مشکوک به بیماری که بر اساس خود اظهاری و یا تشخیص ناظران بهداشتی دارای علائمی باشند نیز اتاق ایزوله و جداگانه‌ای پیش‌بینی شده است.
وی ادامه داد: نماینده‌ای نیز از مرکز بهداشت در تمامی حوزه‌ها و در طول برگزاری آزمون استقرار خواهد داشت تا بر رعایت موارد بهداشتی نظارت کامل صورت گیرد.
مدیر خدمات آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: لازم است تا داوطلبان از ماسک سه لایه بدون فیلتر و دستکش در طول زمان حضور در محل آزمون استفاده کنند.  
ساده افزود: همچنین لازم است تا داوطلبان برای حضور به موقع در حوزه‌های امتحانی برنامه‌ریزی مناسب با توجه به ترافیک صبحگاهی نیز داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه هر ساله والدین در خارج از حوزه‌های امتحانی تجمع می کنند و منتظر فرزندان خود هستند ادامه داد: با توجه به شرایط شیوع کرونا لازم است تا والدین در خارج از حوزه ها هیچ تجمعی نکنند.
مسوول حفاظت آزمون‌های استان خراسان رضوی گفت: رعایت سه پروتکل حفاظتی، بهداشتی و اجرایی با تمام نیرو انجام می‌شود تا شاهد هیچ مشکلی در برگزاری آزمون سراسری امسال نباشیم.
مرتضی ایمن شهیدی افزود: بر همین اساس تعداد عوامل اجرایی برگزاری آزمون ۵۰ درصد افزایش یافته است.
وی ادامه داد: بازرسی بدنی به صورت دستی نخواهد بود و مسوول مربوطه با پوشش گان و به صورت کاملاً بهداشتی با استفاده از دستگاه الکترونیک این بازرسی را انجام می‌دهد.
مسوول حفاظت آزمون‌های استان خراسان رضوی گفت: با توجه به این که ممکن است تعدادی از داوطلبان به لوازم بهداشتی نیاز پیدا کنند در طول برگزاری آزمون ماسک و ژل ضدعفونی نیز در اختیار آنها قرار می‌گیرد.  
ایمن شهیدی افزود: داوطلبان فقط وسائل ضروری شامل مداد نرم و پررنگ، پاک کن و کارت ملی خود را به همراه داشته باشند و از آوردن تلفن همراه، تبلت، ساعت‌ مچی هوشمند و ماشین حساب به سر جلسه امتحان خودداری کنند و اگر نه به عنوان تقلب با آنها برخورد خواهد شد.
وی ادامه داد: در محل‌های آزمون زودتر از سال‌های گذشته و در ساعت ۶.۳۰ دقیقه باز می‌شود تا داوطلبان با آرامش خاطر و بدون ایجاد تجمع در مقابل حوزه‌های امتحانی امکان ورود داشته باشند.  

آزمون سراسری سال ۹۹ در چهار روز متوالی چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه برگزار می‌شود.

بر همین اساس در روز اول داوطلبان گروه هنر، در روز دوم داوطلبان گروه علوم ریاضی و علوم انسانی، در روز سوم داوطلبان گروه علوم تجربی و در روز چهارم داوطلبان گروه زبان‌های خارجی در آزمون شرکت می‌کنند.

تعداد کل داوطلبان آزمون سراسری در استان خراسان رضوی ۱۰۶ هزار و ۵۲۹ نفر هستند که در ۳۴ حوزه از ۲۲ شهرستان استان خراسان رضوی به رقابت می پردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =