دونده المپیکی: فدراسیون دو و میدانی نیاز به تحول دارد

تهران- ایرنا- دارنده پنج مدال دوهای سرعت و امدادی داخل سالن آسیا گفت: روند صعودی فدراسیون دو و میدانی متوقف شده و امیدوارم با انتخاب رییس جدید این فدراسیون متحول شود.

رضا قاسمی روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: در این چند سال اخیر دو و میدانی پیشرفت زیادی نداشت و ورودی‌های المپیک ایران کاهش یافت. در دوره‌های گذشته حداقل ۱۰ نفر رکورد المپیک را می‌زدند اما الان فقط ۲ نفر قابلیت کسب سهمیه المپیک را دارند. این امر نشان دهنده نبود مدیریت قوی در فدراسیون است.

وی افزود: از تصمیم وزارت ورزش و جوانان در ارزیابی دقیق رزومه نامزدهای پست ریاست فدراسیون دو و میدانی تشکر می‌کنم. توقع من این است که مدیریت جدید فدراسیون حامیان مالی خوبی را برای این رشته پیدا کند زیرا این بودجه کفاف دو و میدانی را نمی‌دهد. همچنین رییس جدید فدراسیون باید بتواند حقوق ورزشکاران ملی را که قطع شده بود، دوباره پرداخت کند.

دارنده پنج مدال دوهای سرعت و امدادی داخل سالن آسیا گفت: در سال‌های گذشته ۶ دونده ۲۰۰ متر بودیم که زیر ۲۰ ثانیه می‌دوییدیم اما در ۲ سال اخیر هیچ ورزشکاری نتوانسته رکورد بزند و این امر نشان دهنده افت شدید رکوردهای ورزشکاران است. ما حتی حقوق دریافت می‌کردیم و چند سالی است که خبری از آن حقوق هم نیست.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت اردوهای خوب و با کیفیتی نداشتیم و امیدوارم با انتخاب رییس جدید شاهد تحول اساسی در فدراسیون دو و میدانی باشیم.

قاسمی با اشاره به شرایط خود خاطرنشان کرد: در دوران کرونا تمرینات خوبی داشتم و منتظر مجوز ستاد بحران کرونا و حضور در مسابقات داخلی و برون مرزی هستم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =