مدیرکل کار هرمزگان: مهلت ثبت‌نام تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا تمدید شد

بندرعباس - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: مهلت ثبت نام تسهیلات ویژه مشاغل آسیب دیده ناشی از شیوع کرونا برای بیمه شده‌های تامین اجتماعی تا ۱۵ شهریور وبرای مشاغل غیر رسمی و بنگاههای اقتصادی بیمه نشده تا پایان شهریورماه سال جاری تمدید شده است.

هادی ابراهیمی روز سه شنبه به خبرنگاران اظهار داشت: اعطای این تسهیلات تنها برای صاحبان کسب و کاری که از طریق سامانه کارا به آدرس www.kara.mcls.gov.ir ثبت نام کرده و فرایند پذیرش و معرفی آنها به موسسه اعتباری انجام شده باشد، امکان‌پذیر است.

وی با اشاره به سایر شرایط لازم به منظور دریافت این تسهیلات، ادامه داد: واحدهای کسب و کاری که در قالب کارفرمایی و یا خویش فرمایی دارای لیست بیمه باشند و در سال گذشته نیز فعال بوده و پس از شیوع ویروس کرونا، یعنی ابتدای اسفندماه نیروی کار خود را نیز تعدیل نکرده باشند، می توانند در سامانه فوق ثبت نام کرده و پس از طی مراحل لازم، از تسهیلات بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: این تسهیلات تنها برای یک بار به متقاضیان اعطا می‌شود و با تمدید زمان ثبت‌نام، مشاغل و کارگاههای آسیب دیده ناشی از کرونا که تا پیش از این ثبت نام نکرده اند می‌توانند برای دریافت تسهیلات لازم ثبت‌نام کنند.

این مقام مسوول همچنین عنوان کرد: تاکنون بیش از ۸۱ میلیارد ریال تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در استان پرداخت شده است و ۲ هزار و ۴۵۷ پرونده با اشتغال ۷ هزار و ۳۸ نفر با مبلغ درخواستی بیش از ۸۹۰ میلیارد ریال در انتظار پرداخت تسهیلات هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =