مشترکان تلفن ثابت و همراه از ارائه اطلاعات شخصی به افراد ناشناس خودداری کنند

زنجان- ایرنا- مدیر روابط عمومی مخابرات منطقه زنجان گفت: مشترکان تلفن ثابت و همراه از ارائه اطلاعات شخصی خود به افراد ناشناس خودداری کنند تا در دام کلاهبرداران نیفتند.

وحید مکی روز چهارشنبه در گفت‌وگوبا خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مشاهده شده که عده ای از افراد سودجو با سوءاستفاده از نام و اعتبار شرکت مخابرات به بهانه خوش‌حسابی، پرداخت به‌موقع قبوض و اعلام اسامی برندگان از برخی رسانه‌های جعلی، اقدام به کلاهبرداری و سوءاستفاده مالی از طریق ارسال پیامک و تماس تلفنی با مشترکان تلفن همراه و ثابت کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع و آگاهی بیشتر مشترکان، یادآوری و تاکید می‌شود که شرکت مخابرات ایران برای اهدای جوایز خود هیچگونه مبلغی را به هر صورت ممکن دریافت نخواهد کرد.

مکی افزود: ارسال پیامک یا تماس تلفنی مبنی بر پرداخت مبلغی برای هزینه پست یا هر عنوان دیگری جنبه قانونی نداشته و کلاهبرداری تلقی می‌شود که شهروندان باید هوشیار باشند.

مدیر روابط عمومی مخابرات منطقه زنجان گفت: مخابرات این منطقه، اقدامات اثربخشی در جهت ارائه خدمات و اینترنت به شهروندان انجام داده که در نتیجه آن ۵۴ درصد سرویس اینترنت مشترکان استان زنجان توسط مخابرات عرضه می‌شود.

وی اظهار داشت: مخابرات منطقه زنجان در راستای نیل به اهداف تعیین‌شده شرکت مخابرات ایران برای ارائه سرویس‌های مطلوب ارتباطی به مشترکان، گام برمی‌دارد.

مکی افزود: در این راستا با به‌روزرسانی امکانات مخابراتی در شهرستان‌ها و روستاهای استان، خدمات قابل توجهی از قبیل ADSL-VDSL وFTTH به مشترکان ارائه می‌شود.

به گزارش ایرنا، مخابرات منطقه زنجان در ارزیابی با سایر استان‌ها در بخش هسته مرکزی (Core) دارای رتبه (Grade) A بوده و جزو پنج استان برتر کشور است.

هم‌اکنون ۴۲۸ هزار شماره تلفن ثابت منصوبه در استان زنجان وجود دارد که حدود ۳۲۱ هزار مورد از آن‌ها فعال است.

همچنین حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار خط تلفن همراه اول در این استان فعال است که حدود ۲۵۵ هزار، دائمی و حدود یک میلیون و ۶۰ هزار نیز خط اعتباری است و ضریب نفوذ تلفن همراه در زنجان ۱۲۵ درصد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها