برگزاری مراسم عزاداری در اماکن سرپوشیده دلفان ممنوع است

خرم‌آباد - ایرنا - امام‌جمعه نورآباد دلفان با بیان اینکه مراسم عزاداری محرم با رعایت شیوه نامه بهداشتی در دلفان برگزار می‌شود، گفت: برگزاری مراسمات عزاداری در مساجد،حسینیه‌ها و اماکن سرپوشیده ممنوع است.

حجت الاسلام علی اکبر جمیاری روز سه شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری محرم در شهرستان دلفان با اشاره به  سالروز ورود آزادگان به میهن افزود : مقاومت و فداکاری رزمندگان اسلام در دروان سخت اسارت موجب افتخار برای انقلاب اسلامی شد.

وی اظهار داشت: در زمان  طاغوت هم علیرغم سختگیری و فشارهای حکومت باز هم مراسم عزاداری ماه محرم  پرشور برگزار می شد و این نشان می دهد محبت  مردم به اهل بیت بویژه امام حسین علیه السلام با خون مردم آمیخته و هیچ چیزی نمی تواند این علاقه و عشق را از مردم بگیرد.

حجت الاسلام جمیاری  افزود: در مراسمات عزاداری امسال به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا محدودیت هایی در نظر گرفته شده و بخاطر حفظ سلامتی مردم باید این محدودیت ها رعایت شوند.

وی با اشاره به اینکه  همه مردم عاشق و دلباخته امام حسین (ع) هستند اما با توجه به شیوع کرونا  برگزاری  مراسم عزاداری  به صورت محدود با رعایت پروتکل های بهداشتی  بگذار می شود ، گفت :دستورالعمل های ستاد مبارزه با کرونا و آنچه دراین جلسه مصوب خواهد شد،صرفا در جهت سلامت مردم و شهروندان عزیز می باشد.

امام جمعه نورآباد  تأکید بر حفظ سلامتی مردم گفت: ملاک حفظ سلامتی مردم است و انتظار می رود مردم فهیم ما در این راستا همکاری لازم داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =