تمام روستاهای عجب‌شیر امسال به شبکه گاز متصل می‌شوند

مراغه - ایرنا - رییس اداره گاز عجب‌شیر گفت: با پایان عملیات گازرسانی به ۲ روستای شهرستان، تمامی روستاها و نقاط شهری این شهرستان امسال به شبکه گاز متصل می‌شوند.

مصطفی نظم پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از تخصیص ۹ میلیارد ریال برای گازرسانی به این ۲ روستا خبرداد و گفت: عملیات گازرسانی به روستاهای بازارلو و ینجه بیش از ۹۰ درصد پیشرفت دارد و با تخصیص یافتن اعتبار لازم، این ۲ روستا نیز به شبکه گاز طبیعی متصل می شوند.

وی گفت: دلیل عدم بهره برداری از گازرسانی به این ۲ روستا نبود اعتبار و اتمام مهلت پیمان قبلی بود که با تخصی اعتبار و مشخص شدن پیمانکار جدید، علمک ها تا قبل از مهر ماه سالجاری نصب و اهالی این روستاها از گاز طبیعی استفاده خواهند کرد.

نظم پور همچنین از تخصیص ۲۵ میلیارد ریال برای اتمام طرح افزایش ظرفیت ایستگاه تقلیل فشار دوم این شهرستان از ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب در ساعت به ۵۰ هزار مترمکعب در ساعت خبر داد و افزود: پیمانکار این پروژه نیز مشخص و در حال عقد قرارداد هستیم.

وی گفت: با اتمام این پروژه تا پایان سال جاری، مشکل تامین گاز مصرفی شهرستان برای چندین سال از بین خواهد رفت و افت فشار در کارخانجات فولاد و صنایع عمده مرتفع می شود.

شهرستان عجب شیر با ۷۱ هزار جمعیت در ۹۸ کیلومتری جنوب غرب تبریز واقع شده و دارای ۲ نقطه شهری و ۳۸ روستاست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =