۲۰۷ طرح بازآفرینی شهری در سبزوار اجرا شد

سبزوار- ایرنا- دبیر ستاد بازآفرینی شهر سبزوار گفت: ۲۰۷ طرح و راهکار بازآفرینی شهری در محلات حاشیه این شهر طی چهار سال گذشته با هزینه ۶۸۰ میلیارد ریال اجرا شده است.

مهدی برزویی روز سه شنبه در نشست بازآفرینی شهر سبزوار افزود: طرح‌های بازآفرینی و توانمندسازی مناطق هدف شهر سبزوار استمرار ۹ ساله دارد و از سال ۱۳۹۴ پس از تصویب سند در ستاد ملی بازآفرینی، این اقدامات با همکاری نهادها و مشارکت شهروندان آغاز شده است.
وی ادامه داد: طرح‌های عمران شهری، احداث بوستان، مدرسه ابتدایی، کمربندی، پایگاه بهداشت، ایجاد کتابخانه و مهدهای کودک برخی از فعالیت‌های مجموعه مدیریت شهری سبزوار در مناطق هدف این شهر بوده است.
دبیر ستاد بازآفرینی شهر سبزوار گفت: نخستین همایش ملی تخصصی بازآفرینی پایدار محله های هدف شهر سبزوار در سال ۹۳ و همایش بررسی تجارب بازآفرینی شهری کشور در سال ۹۷ با تاکید بر تجربه سبزوار در این شهرستان برگزار شد.
سبزوار رتبه دوم حاشیه نشینی را پس از مشهد در خراسان رضوی دارد. این شهر از جمله شهرهای میانی است که با مساله سکونتگاه غیررسمی مواجه است و نزدیک به ۳۰ هزار نفر از جمعیت این شهر در سکونتگاه‌های غیررسمی که دور تا دور آن را فرا گرفته زندگی می کنند.

محدوده شرق کال عیدگاه بزرگترین کانون اسکان غیررسمی شهر سبزوار هم از نظر جمعیت و هم وسعت محسوب می شود. ۸۰۰ هکتار از گستره سه هزار و ۷۵۴ هکتاری شهر سبزوار سکونتگاه غیررسمی یا حاشیه این شهر محسوب می شود.

شهر ۲۷۴ هزار نفری سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =