۲۰ میلیارد تومان کمک مومنانه در خراسان جنوبی جمع‌آوری شد

بیرجند - ایرنا - مسوول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: در مرحله نخست گام دوم نهضت کمک مومنانه (دهه امامت و ولایت) بیش از ۲۰ میلیارد تومان کالا و خدمات در اختیار نیازمندان و مناطق محروم استان قرار گرفت.

مهندی هنری روز سه‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: این خدمات در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و توسط خیران، کمک‌های مردمی، دستگاه‌های همکار و نهادهای استان جمع‌آوری و بین اقشار آسیب‌پذیر و نیازمند توزیع شده است.

وی از جمله خدمات ارائه شده در مرحله نخست گام دوم نهضت کمک مومنانه به توزیع بسته‌های معیشتی، نان، گوشت، کارت هدیه، جهیزیه، لوازم‌التحریر، پوشاک، کفش و همچنین وام قرض‌الحسنه اشاره کرد.

مسوول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی اظهار داشت: یکی از برنامه‌هایی که در مرحله اول انجام شد با توجه به ایام عید قربان و غدیر، قربانی در روز عید قربان و اطعام در روز عید غدیر خم بود.

وی ادامه داد: با فرهنگ‌سازی که امسال صورت گرفت در روز عید غدیر خم شاهد گسترش قابل توجه طرح اطعام علوی در سطح استان بودیم و ۱۴۶ هزار پرس غذای گرم طبخ و توزیع شد.

هنری گفت: در مجموع در مرحله نخست بیش از ۲۷۸ هزار پرس غذای گرم به ارزش سه میلیارد و ۳۰ میلیون تومان بین نیازمندان توزیع شد.

وی عنوان کرد: در این مرحله ۳۵۸ سری جهیزیه به ارزش چهار میلیارد و ۷۲۸ میلیون تومان، بیش از یک هزار و ۶۰۰ کارت هدیه به ارزش ۴۴۷ میلیون تومان و یک هزار بسته معیشتی به ارزش سه میلیارد و  ۶۸۰ میلیون تومان بین نیازمندان توزیع شد.

مسوول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی افزود: همچنین بیش از ۱۴ هزار قرص نان به ارزش هشت میلیون تومان و بیش از ۱۳۷ هزار بسته گوشت به ارزش هشت میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان نیز میان نیازمندان شهرستان‌های استان توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه در آستانه سال تحصیلی جدید هستیم گفت: تهیه و توزیع اقلام آموزشی شامل لوازم‌التحریر، پوشاک، کیف و کفش در اولویت برنامه‌ها قرار گرفته ولی خارج از این موضوع در زمینه‌هایی مانند بسته‌های معیشتی نیز برنامه‌ریزی شده است.

هنری گفت: در مرحله نخست بیش از چهار هزار بسته لوازم‌التحریر و ۴۰۰ دست کفش و پوشاک نو به ارزش ۴۸۰ میلیون تومان بین دانش‌آموزان مناطق کم‌برخوردار توزیع شد.

وی بیان کرد: درخصوص حمایت از مشاغل آسیب‌دیده از کرونا با کمک صندوق‌های قرض‌الحسنه و موسسه‌های خیریه و نهادها ۴۲۵ فقره وام قرض‌الحسنه به ارزش سه میلیارد تومان به مشاغل آسیب‌دیده پرداخت شد.

مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی اظهار داشت: مرحله دوم از گام دوم نهضت کمک مومنانه در دهه اول ماه محرم آغاز می‌شود که امید است با کمک و همدلی مردم و مسوولان همیشه در صحنه استان بتوانیم مانند مراحل قبلی کمک‌های خوبی را جمع‌آوری کنیم.

وی تاکید کرد: کمک‌های جمع‌آوری شده و خدمات مربوطه در مناطق کم‌برخوردار استان و افراد نیازمند که توسط گروه‌های جهادی و پایگاه محلات شناسایی شده‌اند، توزیع می‌شود.

وی از برپایی مراسم مرحله دوم نهضت کمک‌ مومنانه در روز پنجشنبه مصادف با هفتم ماه محرم در حسینیه جماران بیرجند خبر داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =