فرمانده انتظامی مهاباد: خبررسانی به موقع ضامن امنیت جامعه است

مهاباد- ایرنا- فرمانده انتظامی مهاباد گفت: خبررسانی و آگاه‌سازی به موقع امنیت را در جامعه برقرار و موجب آرامش فکری و روحی مردم می‌شود. 

سرهنگ تجاری روز سه‌شنبه در بازدید از خبرگزاری ایرنا دفتر مهاباد به مناسبت روز خبرنگار بیان کرد: خبررسانی به موقع، شفاف و حرفه‌ای توسط اصحاب رسانه و آگاه‌سازی شهروندان موجب حفظ آرامش جامعه و جلوگیری از بروز هرگونه شایعه و جوسازی رسانه‌های معاند خواهد شد.

وی با بیان اینکه رسانه‌های داخلی باید افکار عمومی جامعه را برعهده گرفته و در این مسیر با صلابت و اقتدار به وظیفه خطیر خود عمل کنند، ادامه داد: امروزه جنگ تبلیغاتی و رسانه‌ای بسیار قدرتمندتر از جنگ‌های فیزیکی شده و اصحاب رسانه در خط مقدم این جبهه قرار دارند.

فرمانده انتظامی مهاباد با اشاره به اهمیت نقش خبررسانی عنوان کرد: موج سواری برخی از شبکه‌های معاند و بیگانه باید از طریق شفاف‌سازی صریح و به موقع توسط اصحاب رسانه داخلی خنثی شود.

سرهنگ تجاری اظهار داشت: بی‌تردید سهم رسانه و خبرنگاران در توسعه کشور و استان بی‌بدیل است و ارتباط نزدیک و فشرده بین آنها با دستگاه‌های مختلف اجرایی و مسوولان می‌تواند حلال بسیاری از مشکلات باشد که در این میان خبرنگاران به عنوان پل ارتباطی باید به نقش مهم و محوری خود بیش از پیش توجه داشته باشند.

در این بازدید منوچهر صمدی مسوول خبرگزاری ایرنا دفتر مهاباد نیز با بیان نقش و اهمیت ایرنا به عنوان یک رسانه مادر در کشور به بیان مشکلات خبررسانی در این شهرستان پرداخته و خواستار همکاری بیشتر مسوولان با خبرنگاران شد. 

در این دیدار فرمانده انتظامی از بخش‌های مختلف خبرگزاری ایرنا دفتر مهاباد بازدید کرد و از نزدیک با مراحل تهیه و تدوین خبر در این خبرگزاری آشنا شد.

دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی اواخر دهه ۶۰ شمسی در مهاباد تاسیس شد و هم‌اکنون شهرستان های مهاباد، میاندوآب، شاهین دژ، بوکان، سردشت، اشنویه و تکاب را زیر پوشش خبری خود دارد.

در هفدهم مردادماه سال ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید، به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نام‌گذاری کرد.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =