۱۵ درصد دانش آموزان متوسطه گرایش به علوم پایه دارند

ساری- ایرنا - معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت : در شرایط فعلی طبق ارزیابی‌های انجام شده به‌طور میانگین حدود ۱۵ درصد از دانش آموزان متوسطه گرایش به رشته ریاضی فیزیک به عنوان علوم پایه دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، علی رضا کمرئی روز سه شنبه در آیین رونمایی از برنامه سال تحصیلی ۹۹  آموزش و پرورش مازندران در ساری افزود : کاهش گرایش دانش آموزان به رشته ریاضی می تواند در آینده کشور را در تامین نیروی انسانی در حوزه فنی و مهندسی با بحران مواجه کند.
وی دلیل پایین آمدن گرایش دانش آموزان متوسطه به رشته هایی چون ریاضی فیزیک و هنرستان ها را وجود جاذبه در رشته های خاص علوم تجربی بویژه زیر گروه علوم پزشکی دانست و اظهار داشت : این تمایل به زیرگروه رشته های علوم پزشکی سبب انباشت ورودی و گرایش به رشته های پزشکی و پیراپزشکی شده است.
معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین گرایش کم دانش آموزان به رشته های هنرستان و مهارتی را دشواری یا ضعف حرفه ای برخی معلمان بویژه در کاربرد و راهبردهای یادهی و یادگیری از یک سو و کم تاثیری هدایت تحصیلی در تحقق هدف توسعه متوازن رشته ای بیان کرد.
وی گفت : در حالی گرایش دانش آموزان متوسطه به سمت رشته های مهارتی در سطح کشور پایین است که تمام زیرساخت های لازم برای آموزش های مهارتی در هنرستان های کشور فراهم شده است.
کمرئی همچنین سند تحول بنیادین را یکی از برنامه های مهم در حوزه تربیتی و آموزشی معرفی کرد و گفت : سند تحول بنیادین در حوزه تربیتی صرفا مربوط به آموزش و پرورش نیست ، بلکه دارای در برگیرندگی برای نظام جمهوری اسلامی است و باید تمام نهادهای رسمی و غیر رسمی برای تاثیرگذاری این برنامه و سند همکاری داشته باشند.
وی عدم همکاری گروه های مرجع و غیر مرجع در اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را باعث دوگانگی در حوزه تربیتی دانست و اظهار داشت : وجود دو گانگی تاثیر پذیری سند را در حوزه تربیتی کاهش داده و حتی خنثی خواهد کرد.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش برای شرکت در شورای پروژه مهر ، رونمایی از برنامه سال ۹۹ آموزش و پرورش  عصر روز گذشته به استان مازندران سفر کرد.
پیش بینی می شود در استان مازندران برای سال تحصیلی پیش رو  حدود ۵۶۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف ثبت نام کنند. تاکنون ثبت نام ۹۲ درصد از این دانش آموزان در مدارس نهایی شد که بیشترین ثبت نامی با بیش از ۲۶۰ هزار نفر مربوط به مقطع ابتدایی است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =