۲۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۱
کد خبرنگار: 2065
کد خبر: 83912062
۰ نفر

برچسب‌ها

هیچ تراکتور بدون پلاکی در قوچان وجود ندارد

مشهد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قوچان گفت: طبق تعهدات شهرستان در آخرین مرحله اجرای طرح پلاک گذاری ماشین‌های خودگردان کشاورزی در این شهرستان ۳۲ تراکتور پلاک گذاری شد که در حال حاضر هیچ تراکتور بدون پلاک در قوچان وجود نخواهد داشت مگر اینکه دستگاهی در سطح شهرستان خرید و فروش شده و جهاد از آن بی‌اطلاع باشد.

احمد کنعانی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح با هدف ساماندهی دستگاه‌های موتوری به‌منظور ارائه آسان خدمات در حوزه‌هایی چون بیمه ‌و سوخت از سال ۹۴ آغاز شده است.

وی ادامه داد: هزار و ۷۵۰ تراکتور سبک و سنگین در این شهرستان شناسایی‌شده است که ۸۱۶ دستگاه از آنها هنگام خروج از کارخانه پلاک گذاری شده است و پلاک گذاری بقیه باید در دستور کار قرار می‌گرفت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قوچان با بیان این که ۴۲ دستگاه تراکتور توسط کارشناسان پلیس راهور و جهاد کشاورزی بازدید و پرونده‌های پلاک گذاری آن به استان ارسال ‌شده است گفت: تعهد این شهرستان برای پلاک گذاری تراکتورهای مدل‌های قدیمی ۷۵۰ دستگاه بوده که تاکنون ۹۰۰ دستگاه پلاک گذاری شده است.

کنعانی مکانیزاسیون را موجب افزایش ۳۰ درصدی تولید و بالا رفتن راندمان در کشت دانست و افزود: ضریب مکانیزاسیون این شهرستان در سال ۹۵ به ۰.۸۹ درصد می‌رسید که با تلاش‌های فراوان این رقم امروز به ۱.۸۳ درصد افزایش‌یافته است.

وی ادامه داد : اعتبارات مکانیزاسیون این شهرستان در سال جاری ۷۰ میلیارد ریال است که با تخصیص آن شرایط بهتری در حوزه کشت و تولید و افزایش ضریب رخ می‌دهد.

شهرستان قوچان در ۱۳۷ کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =