۱۳ شهرستان خراسان رضوی وضعیت قرمز، نارنجی و زرد دارند

مشهد- ایرنا- رییس کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۱۳ شهرستان خراسان رضوی از نظر شیوع کرونا وضعیت قرمز، نارنجی و زرد دارند.

دکتر حمیدرضا رحیمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این راستا شهرستان‌های مشهد، قوچان و طرقبه شاندیز همچنان وضعیت قرمز دارند و پنج شهرستان درگز، چناران، خواف، کاشمر و خلیل‌آباد دارای وضعیت نارنجی و شهرستان‌های کلات، سرخس، باخرز، تایباد و بردسکن در استان خراسان رضوی دارای وضعیت زرد هستند.
وی ادامه داد: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بویژه استفاده از ماسک تعداد شهرستان‌های دارای وضعیت سفید از نظر کرونا در این استان به ۱۹ شهرستان افزایش یافته ولی این بدان معنی نیست که خطر رفع شده است.

رییس کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: برای خروج از وضعیت قرمز، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک همچنان باید تداوم داشته باشد. 

۸۰ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه جمعیت این استان در ۱۷ شهرستان زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی تربت‌جام و نیشابور هستند.

طبق آخرین آمار رسمی تاکنون ۳۴۵ هزار و ۴۵۰ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و شمار جان‌باختگان این ویروس در کشور به ۱۹ هزار و ۸۰۴ تن رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha