برنامه‌ریزی برای جذب ۷۰ درصد بازماندگان تحصیل در شیروان

بجنورد- ایرنا- رییس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی خراسان شمالی گفت: بر اساس هدف‌گذاری انجام شده، امسال ۷۰ درصد دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل شیروان در قالب طرح ملی آبا (آشتی با آموزش) جذب مدرسه خواهند شد.

مسعود عزیزی، سه شنبه در حاشیه شورای آموزش پرورش شیروان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح از ۲ ماه قبل در خراسان شمالی اجرایی شده که شهرستان شیروان در اولویت دوم استان قرار دارد.

وی گفت: این طرح ملی برای دانش آموزان بازمانده و یا تارک تحصیل زیر ۱۸ سال است که برخی به خاطر کمک به امرار معاش خانواده فرصت حضور در کلاس را نداشته و برخی به علت بیسرپرستی و یا بدسرپرستی امکان تحصیل را نیافته اند.
عزیزی افزود: اکنون شهرستان شیروان ۶۸۷ دانش آموز بازمانده از تحصیل دارد که از این تعداد ۳۲۲ نفر دختر و ۳۵۵ نفر پسر هستند که با اجرای طرح آبا در ۲۴ مرکز روستایی شهرستان شیروان، برای جذب آنان به مدارس تلاش خواهد شد.

وی گفت: خراسان شمالی به دلیل محرومیت آموزشی، دومین استان کشور است که پس از سیستان و بلوچستان، نسبت به اجرای طرح ملی آبا اقدام می کند.

رییس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی خراسان شمالی گفت: در این طرح با برپایی مدارس حضوری، نیمه حضوری و غیرحضوری، آموزش به ۲ صورت گروهی و انفرادی برگزار می شود که انتظار از شورای آموزش و پرورش استان، شناسایی و جذب حامیان طرح، نظارت بر حسن اجرای طرح در مناطق و مدارس مجری طرح و اتخاذ تدابیر و تصمیمات لازم با مشارکت دستگاه های اجرایی و خیران است.
عزیزی، با اشاره به منابع مورد نیاز برای تامین تجهیزات، نیروی انسانی و هزینه های جاری، محل تامین مالی این طرح کمک های خیران، کمک های آموزش و پرورش و اعتبارات وزارتخانه عنوان کرد.
۲۸ هزار دانش آموز در ۴۲۱ آموزشگاه شهری و روستایی زیر نظر سه هزار فرهنگی شیروان تحصیل می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =