سلامت داوطلبان کنکور در همدان تامین می‌شود

همدان- ایرنا- کارشناس مسوول سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس معاونت بهداشتی همدان گفت: دستورالعمل لازم برای مراقبت و کنترل کرونا ویروس در حوزه‌های امتحانی کنکور ۱۳۹۹ تدوین شده است که با اجرای آن سلامت داوطلبان در این استان تامین می‌شود.

فاطمه بختیاری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: رعایت دست کم فاصله یک متر و ۸۰ سانتیمتری در تمامی مبادی ورودی و خروجی، کلاس ها و راهروهای حوزه های امتحانی الزامی است.

وی با بیان اینکه متولیان برگزاری آزمون باید در تمام مدت برگزاری آزمون از وسایل حفاظت فردی نظیر ماسک و دستکش استفاده کنند اضافه کرد: فرم مخصوص خود اظهاری سلامت در سامانه  www.salamat.gov.ir قبل از ورود به حوزه آزمون باید تکمیل شود.

کارشناس مسوول سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس معاونت بهداشتی همدان از داوطلبان خواست تا از به همراه آوردن کیف و وسایل شخصی در محل آزمون خودداری و هنگام آزمون هم از نوشت افزار شخصی استفاده و از رد و بدل کردن وسایل شخصی، حفاظت فردی، مواد خوراکی و آشامیدنی جلوگیری کنند.

بختیاری ادامه داد: در صورت وجود افراد مشکوک به علائم مثبت کرونا، جداسازی افراد یاد شده در فضای قرنطینه در محل آزمون و در نظر گرفتن فضایی مجزا برای قرنطینه افراد مشکوک به این بیماری در حوزه های امتحانی الزامی است.

وی گفت: همچنین در صورت استفاده از سیستم اثر انگشت، وجود یک ظرف محتوی الکل ۷۰ درصد یا ارائه پدالکلی برای ضدعفونی کردن انگشت ضروری است. 

کارشناس مسوول سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس معاونت بهداشتی همدان اظهار داشت: داوطلبان و کارکنان باید از ماسک سه لایه بدون فیلتر، دستکش و مواد ضدعفونی کننده استفاده کنند.

بختیاری بر ضرورت پرهیز از قرار دادن بسته سوال و پاسخنامه بر روی زمین و  مجهز بودن محل برگزاری آزمون به تهویه مناسب و گردش هوا گفت: داوطلبان در صورت امکان پدهای الکلی یا مواد ضدعفونی کننده دست همراه داشته باشند.

وی ادامه داد: باید قبل از مصرف هرگونه مواد خوراکی و آشامیدنی دست‌های خود را ضدعفونی و از رها کردن ماسک و دستکش استفاده شده در محیط خودداری کرده و آنها را در سطل زباله در دار بیاندازند.

کارشناس مسوول سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس معاونت بهداشتی همدان تاکید کرد: افراد دارای بیماری زمینه‌ای، نقص ایمنی و زنان باردار سه اصل حفاظت فردی، فاصله فیزیکی، شستشو یا ضدعفونی کردن دست‌ها را به دقت رعایت کنند.

بختیاری اضافه کرد:  همراهان داوطلبان از تجمع در مقابل در ورودی و خروجی و سایر فضاهای حوزه امتحانی اجتناب کنند و بحث درباره آزمون و سوال‌های آن را از طریق تلفن یا شبکه‌های اجتماعی، هنگام رسیدن به منزل انجام دهند.

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در دانشگاه بوعلی‌سینا همدان نیز پیشتر در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در سال ۱۳۹۹ با شرکت ۲۹ هزار و ۷۷۵ داوطلب در همدان همزمان با سراسر کشور و با رعایت شدید شیوه‌نامه‌های بهداشتی در حوزه‌های مختلف امتحانی برگزار می‌شود.

سید مهدی مسبوق افزود: از این تعداد داوطلب، ۱۶ هزار و ۸۹۱ نفر شامل ۵۶.۷۳ درصد زن و ۱۲ هزار و ۸۸۴ نفر شامل ۴۳.۲۷ درصد از شرکت کنندگان مرد هستند.

وی اظهار داشت: آزمون ورودی دانشگاه‌های سال ۱۳۹۹ در پنج گروه آموزشی هنر، علوم انسانی، ریاضی و فنی، علوم تجربی و زبان‌های خارجی به مدت چهار روز در روزهای چهارشنبه ۲۹، پنجشنبه ۳۰، جمعه ۳۱ مرداد و شنبه یکم شهریور همزمان با سراسر کشور در این استان برگزار می‌شود.

مسبوق عنوان کرد: داوطلبان در ۱۱ حوزه امتحانی در سطح استان همدان شامل دانشگاه بوعلی‌سینا، دانشگاه آزاد اسلامی، آموزش و پرورش، دانشگاه پیام نور همدان، بهار، اسدآباد، رزن و کبودرآهنگ، دانشگاه آزاد اسلامی تویسرکان، دانشگاه ملایر و آموزشکده فنی و حرفه‌ای حاج حشمت نهاوند به رقابت می‌پردازند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =