۲۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۹
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 83911863
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۳ پروژه هفته دولت در بدره افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود

ایلام - ایرنا - فرماندار بدره گفت: ۲۳ طرح عمرانی، اقتصادی و خدماتی در این شهرستان با اعتبار ۲۳۸ میلیارد ریال به مناسبت هفته دولت افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

یونس آزادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع ۲۳ پروژه، ۱۸ طرح با اعتبار ۲۲۰ میلیارد ریال پروژه عمرانی و پنج مورد نیز با اعتبار ۱۸ میلیارد ریال مربوط به طرح اقتصادی و خدماتی است.

وی افزود: از این تعداد پروژه، ۱۸ مورد با اعتبار ۱۸۵ میلیارد ریال افتتاحی (۷۸ درصد طرح ها و پروژه ها) و مابقی نیز مربوط به طرح های کلنگ زنی خواهد بود.

فرماندار بدره مهمترین پروژه بهره برداری در این ایام را مربوط اتمام عملیات گازرسانی در سطح شهرستان عنوان کرد و یادآور شد: با اتمام عملیات شبکه گذاری داخلی و شروع نصب علمک در پنج روستای باقیمانده ، این شهرستان با ضریب نفوذ ۱۰۰ درصدی گاز طبیعی در فهرست شهرستان های سبز گازرسانی استان قرار خواهد گرفت.

آزادی تاکید کرد: با ابلاغ پیمان و پایان عملیات اجرایی نصب علمک در روستاهای باقیمانده شهرستان بدره شامل موسی، انارهر و جابر، تلخاب و چنار جفری ، ۱۰۰ درصد شهرها و روستاهای قابل گازرسانی شهرستان دارای شبکه گاز طبیعی بوده و این شهرستان از نظر مصرف انرژی سومین شهرستان سبز استان است.

وی، تکمیل ساختمان آتش نشانی شهرداری، کتابخانه عمومی و طرح های پرورش ماهی در قفس سد سیمره را از دیگر طرح های افتتاحی در ایام هفته دولت در شهرستان بدره بیان کرد.

آزادی تاکید کرد: احداث پارک بانوان و دبستان روستای موسی، تعریض پل های محور بدره دره شهر و احداث جاده عشایری هرانمر - گردکانه از جمله طرح هایی هستند که در این ایام کلنگ زنی می شود.

بدره سال ۱۳۴۷ از ناحیه روستایی به بخش و در تیر ماه سال ۱۳۹۲ در تقسیمات کشوری به شهرستان تبدیل شد.

این شهرستان در ۸۰ کیلومتری ایلام قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha