۲۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۸
کد خبرنگار: 906
کد خبر: 83911825
۰ نفر

برچسب‌ها

گرد و خاک استان مرکزی را فرا می‌گیرد

اراک - ایرنا - مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: پدیده گرد و خاک در شبانه روز آینده نقاط مختلف این استان را آینده فرا می‌گیرد.

«رضا مرادی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: وزش بادهای شرق سو در مناطق مرکزی کشور از امروز آغاز شده که احتمال ایجاد گرد و خاک در کویر مرکزی و انتقال به استان‌های همجوار از جمله استان مرکزی را در ساعات بعدازظهر و امشب تقویت کرده است.

وی بیان کرد: روزهای آتی آسمان استان مرکزی صاف در برخی از روزها در ساعات بعدازظهر همراه با وزش باد پیش‌بینی شده است و دمای هوا تا پایان هفته روند افزایشی دارد.

مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: بر اساس داده‌های نقشه پیش‌یابی بیشینه دمای روزانه نقاط مختلف این استان تا روز جمعه حدود چهار درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد.

مرادی اظهار داشت: ساوه با بیشینه دمای ۳۶ و سه دهم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و شازند با کمینه دمای ۱۴ و هشت دهم درجه سانتیگراد بالای صفر خنک‌ترین شهر استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

وی عنوان کرد: بیشینه دمای اراک در ۲۴ ساعت گذشته به ۳۴ و ۶ دهم درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه آن به ۱۹ و ۶ دهم درجه سانتیگراد بالای صفر رسید.

نخستین ایستگاه هواشناسی استان مرکزی در سال ۱۳۲۷ در مرکز شهر اراک ساخته شد و پس از آن و با گسترش فعالیت‌ها در سال ۱۳۷۴ به اداره کل هواشناسی ارتقا یافت و در سال ۱۳۸۶  نیز مرکز تحقیقات هواشناسی کاربردی استان آغاز به‌کار کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha