هشت طرح صندوق امید در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح می شود

گچساران- ایرنا- مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد گفت: هشت طرح اقتصادی اشتغالزا در این استان همزمان با هفته دولت امسال بهره برداری می شود.

ارسلان حسن پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح ها با ۵۰میلیارد ریال سرمایه گذاری راه اندازی شده و زمینه اشتغال ۶۸ نفر را فراهم می کند.

وی بیان کرد: طرح های اشتغالزایی یاد شده در زمینه بومگردی،خط تولید مواد شوینده،تولید و فراوری محصولات کشاورزی،صنایع دستی و صنایع کوچک ایجاد شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این صندوق از ایجاد یکهزار و ۱۰۰ طرح اشتغالزا از محل تسهیلات روستایی و عشایر با پیش بینی اشتغال یکهزار و ۳۰۰ نفر حمایت کرده است.

وی عنوان کرد: تاکنون ۷۲۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی از محل اعتبارات روستایی عشایر از سوی این صندوق پرداخت شده است.

وی ابراز داشت: این صندوق از ابتدای سال جاری تا پایان نیمه نخست مرداد ماه امسال ۱۱۵ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است که ۱۰۶ میلیارد ریال آن برای ایجاد فرصت های شغلی بوده است.

حسن پور افزود: تسهیلات اشتغال صندوق کارآفرینی امید در کهگیلویه و بویراحمد در قالب ۲۱۵ پرونده پرداخت شده و منجر به ایجاد ۲۶۰ فرصت شغلی شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: هر فقره وام اشتغال۱۰۰ میلیون تا ۴۰ میلیارد ریال است. 

حسن پور گفت:تسهیلات اشتغال صندوق کارآفرینی امید استان در بخش های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، صنعت و معدن، کشاورزی و فناوری اطلاعات، ورزش و خدمات پرداخت شده است.

وی عنوان کرد: این تعداد طرح اشتغالزا در قالب گلخانه،پرورش طیور و کارگاه های کوچک صنایع دستی در شهرستان های هشتگانه کهگیلویه و بویراحمد اجرا شده است.

صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد رتبه نخست پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر در بین ۳۱ استان کشور را کسب کرده است.

نرخ بیکاری این استان در زمستان سال ۱۳۹۸ با ۲.۴ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۰.۱ درصد رسید.

برآورد نقطه ای نرخ بیکاری استان ۱۰.۱ درصد بوده است که نیم درصد پایین تر از میانگین کشوری است.

کهگیلویه و بویراحمد ۷۲۳ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =