۲۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۵
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83911778
۰ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه استان بوشهر

بوشهر- ایرنا- خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در استان بوشهر روز سه شنبه اخباری در زمینه‌های مختلف از سراسر این استان تهیه و ارسال کرده‌اند که شماری از آنها در بسته زیر تقدیم مخاطبان شده‌است.

امروز مهمترین امر به معروف توصیه کردن به استفاده از ماسک  است

 رئیس  فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی استان بوشهر گفت : امروز مهمترین امر به معروف توصیه کردن به استفاده از ماسک  و رعایت فاصله اجتماعی است.

حمید زارعی روز سه شنبه در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی گفت: صرف توهم این که این موضوع موجب بدبینی فاعل منکر یا بعضی از مردم نسبت به اسلام می‌گردد باعث نمی‌شود که این وظیفه‌ بسیار مهم ترک شود.

زارعی ادامه داد: هرگاه موضوع و شرایط امر به معروف و نهی از منکر محقق باشد، تکلیف شرعی و وظیفه‌ی واجب اجتماعی و انسانی همه‌ی مکلفین است که به آن عمل کنند.

وی افزود: با توجه به شرایط حساس جامعه در این روزها مهمترین امر به معروف توصیه کردن دیگران به استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌ گذاری اجتماعی در این شرایط  حساس کرونایی است.

دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی نیز گفت: از حمایت و توجه رئیس اداره به حوزه امر به معروف و نهی از منکر در این اداره تقدیر و تشکر می کنم

ابوذر بهرامی افزود: امر به معروف و نهی از منکر با رعایت شرایط آن یک تکلیف شرعی عمومی برای حفظ احکام اسلام و سلامت جامعه است.

هیات‌های عزاداری دشتی در سامانه بیرق ثبت نام کنند

فرماندار دشتی استان بوشهر گفت: عزاداری محرم باید به شیوه‌ای جدید و طبق دستورالعمل ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا برگزار شود و اولین شرط برگزاری مراسم محرم در مساجد و تکایا ثبت نام در سامانه بیرق گرفتن مجوز است.

عبدالله نادری روز سه شنبه در جلسه ستاد پیشگیری از کرونا با موضوع ماه محرم افزود: برگزار کنندگان مراسم های عزاداری امام حسین نباید بهانه‌ دست دشمنان بدهند تا از آیین‌های مذهبی بهره‌برداری سیاسی کنند.

وی ادامه داد: مسئولیت برگزاری مراسم به عهده اداره تبلیغات اسلامی است و مجوز مراسم نیز از طرف این اداره صادر می‌شود.

نادری اضافه کرد: مدت زمان برگزاری مراسم عزاداری محرم حداکثر ۲ ساعت همراه با رعایت فاصله اجتماعی به میزان ۲ متر است، استفاده از ماسک و رعایت بهداشت فردی ضروری و پذیرایی، سینه زنی، زنجیر زنی، حرکت دسته‌های عزاداری، ایجاد ایستگاه صلواتی و موکب نیز ممنوع است.

وی اظهارداشت: در برگزاری آیین‌های محرم بیشتر از فضای مجازی استفاده شود تا موجب تجمع افراد نشود و به صورت مکرر مراسم مورد نظارت قرار گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =