بهره‌برداری از ۳۶ طرح بنیاد مسکن همدان در هفته دولت

همدان- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان گفت: همزمان با هفته دولت، ۳۶ طرح با اعتبار هزار و ۵۴۷ میلیارد تومان در این استان بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش ایرنا، حسن ظفری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد ۲۶ طرح مربوط به بهسازی و ساماندهی کالبد روستاها با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان، تحت عنوان زیرسازی، تعریض و تخریب، جدول گذاری و اجرای عملیات آسفالت اجرا شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان اضافه کرد: همچنین ۱۰ طرح دیگر در قالب بازسازی و بهسازی مسکن روستایی شامل ۱۰ هزار واحد مسکونی با  اعتبار هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان به مساحت ۸۳۰ هزار متر مربع، احداث شده است.

وی اظهار داشت: اعتبار این طرح ها مبتنی بر تسهیلات بانکی، کمک بلاعوض دولت، کمک بلاعوض حساب ۱۰۰ حضرت امام خمینی(ره) و آورده متقاضی است که با نظارت نظام فنی روستایی و مجموعه مقررات ملی ساختمان ساخته شده اند.

ظفری از آغاز ۲ طرح عمرانی در شهرستان های همدان و نهاوند خبر داد و گفت: طرح اقدام ملی مسکن در قالب ۲۰۰ واحد در زمینی به مساحت ۶ هزار و ۴۰۰ متر مربع، ۱۰ بلوک هفت طبقه، با پیش بینی ۷۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار شروع شده است.

وی افزود: همچنین طرح مسکن ۳۲۰ واحدی شهر نهاوند در زمینی به مساحت ۱۸ هزار و ۷۰۰ متر مربع به تعداد ۱۳ بلوک هفت طبقه با اعتبار ۱۴۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان آغاز شد. 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان با بیان اینکه در مجموع ۲ طرح کلنگ زنی طرح اقدام مسکن ملی به تعداد ۵۲۰ واحد با پیش بینی اعتبار ۲۱۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است، گفت: براساس کلیات طرح اقدام ملی، این پروژه ها متقاضی محورند و منابع مورد نیاز آنها از تسهیلات بانکی و آورده متقاضیان تامین می شود.

ظفری خاطر نشان کرد: برنامه ریزی های لازم جهت شروع اجرایی این ۲ طرح به انجام رسیده است و در هفته دولت شاهد کلنگ زنی آنها در سطح استان خواهیم بود.

وی اظهار داشت: در سطح استان چهار هزار و ۴۶۶ متقاضی در طرح اقدام ملی مسکن نامنویسی کردند که تا کنون سه هزار و ۴۳ متقاضی حائز شرایط شناخته شدند و ۱۴۸ متقاضی، آورده خود را به سیستم بانکی واریز کردند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان از جمله شرایط نامنویسی در این طرح را سرپرست خانوار بودن و سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا اعلام کرد و گفت: فرم "ج" متقاضیان نیز نباید براساس استعلام های به عمل آمده قرمز باشد و همچنین سابقه مالکیت و استفاده از تسهیلات دولتی در راستای خانه دار شدن نداشته باشد.

در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری و ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای کوچک ساخته می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =