۲۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۰۲
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 83911623
۰ نفر

برچسب‌ها

ثبت‌نام رانندگان سرویس‌های مدارس در سنندج آغاز شد

سنندج - ایرنا - رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سنندج گفت: ثبت نام رانندگان سرویس مدارس این شهرستان در سامانه سپند آغازشده و تا ۲ شهریور ادامه خواهد داشت.

امیر جمشیدنژاد روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سامانه سپند (سامانه ملی پایش حمل و نقل دانش آموزی) با رویکرد استفاده از تکنولوژی‌های نوین و در راستای افزایش سطح کیفی خدمات، افزایش ضریب ایمنی و آرامش خاطر و کاهش نگرانی‌های والدین به دستور وزیر کشور راه اندازی شده است.

وی افزود: اخذ آمار و اطلاعات دقیق از ناوگان فعال در حمل و نقل دانش‌آموزی، کنترل، نظارت و بازرسی بر عملکرد رانندگان این حوزه، رصد و پایش ناوگان دانش‌آموزی، رسیدگی به تخلفات و شکایات از طریق مراجع مرتبط و کاهش فعالیت خودروهای فاقد مجوز از مهمترین اهداف راه اندازی این سامانه است.

رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سنندج یادآور شد:به منظور جلوگیری از مراجعات حضوری و تجمع رانندگان متقاضی در مراکز ثبت نام و نیز ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برای کاهش آسیب‌های ناشی از کرونا ویروس ثبت نام رانندگانی که در سال تحصیلی گذشته در سامانه سپند انجام شده و دارای پروانه فعالیت هستند به صورت پیامکی انجام خواهد شد.

وی افزود: نحوه ثبت‌نام این گونه است که با ارسال پیامک به این گروه از رانندگان، در صورت تمایل و تقاضای آنها به ارائه خدمات در سال تحصیلی جدید، می‌توانند با ارسال عدد یک به  این سرشماره ثبت نام خود را انجام دهند.

جمشید نژاد اظهار داشت؛ مشخصات این افراد از سال گذشته موجود بوده و در زمان مراجعه جهت بررسی و تایید رانندگان، ثبت نام شان نهایی خواهد شد.

وی اضافه کرد: رانندگان جدید الورود و رانندگانی که نسبت به سال گذشته اطلاعات فردی و خودرویی آنها تغییر کرده و نیاز به ویرایش دارد، برای ثبت نام و یا اصلاح مشخصات خود در مهلت مقرر به دفاتر پیشخوان دولت و یا شرکت‌های حمل و نقل درون شهری مجاز تحت نظارت سازمان تاکسیرانی مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سنندج گفت: سامانه سپند (www.irtusepand.ir) در اجرای آئین نامه حمل و نقل دانش‌آموزی مصوب هیات وزیران با هدف ساماندهی و پایش سرویس حمل و نقل دانش آموزی با همکاری سه وزارتخانه؛ وزارت کشور، راه وشهرسازی و آموزش و پرورش ایجاد شده است.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =