دادستان: ۴۰ نفر به اتهام تصرف زمین‌های ملی عنبرآباد تحت تعقیب هستند

جیرفت - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب عنبرآباد با اشاره به رفع تصرف ۳۰ هکتاری زمین‌های ملی این شهرستان، از تعقیب قضایی ۴۰ نفر به اتهام تصرف زمین‌های ملی خبر داد.

یوسف سبحانی روز سه‌شنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها، اظهار داشت: پرونده این افرد دراسرع وقت رسیدگی و در مورد تعداد ۲۰  پرونده  قرار نهایی صادر شده که ۱۷ مورد از آن‌ها در دادگستری به صدور حکم نهایی منتهی شده است.

وی گفت: با پیگیری مستمر و همکاری به موقع و مناسب اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان، ۳۰ هکتار از زمین‌های ملی به ارزش ۶ میلیارد ریال رفع تصرف شد.

دادستان عنبرآباد به آتش‌سوزی‌های اخیر در مناطق کوهستانی این شهرستان اشاره کرد و گفت: با تحقیقات به عمل آمده مشخص شد که این آتش‌سوزی‌ها غیرعمدی بوده و بر اثر سهل‌انگاری برخی افراد ایجاد است.

وی ضمن هشدار به این افراد، افزود: اهالی منطقه به ویژه چوپانان باید در استفاده از آتش با هوشیاری کامل عمل کنند تا بر اثر یک اشتباه کوچک منابع طبیعی در کام آتش فرو نرود.

سبحانی با بیان اینکه حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی وظیفه‌ای همگانی است، اظهار داشت: منابع طبیعی میراث به جای مانده از گذشتگان این مرز و بوم بوده که به دست نسل کنونی رسیده است. لزوم حفظ میراث طبیعی و منابع ملی شهرستان عنبرآباد در دستور کار جدی دستگاه قضایی است.

وی افزود: طی یک سال گذشته با شکایات اداره منابع طبیعی و آبخیزداری، اقدامات مفید و موثری در حوزه رفع تصرف زمین‌های ملی انجام شده است.

عنبرآباد در فاصله ۲۶۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.