نخستین مرکز جامع توانبخشی کشور در بجنورد افتتاح شد

بجنورد- ایرنا- مرکز «رویش» نخستین مرکز جامع تشخیص، توانبخشی و آموزش کودکان و دانش‌آموزان با نیازهای ویژه کشور روز سه‌شنبه با حضور رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در بجنورد مرکز خراسان شمالی افتتاح شد.

رییس آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی در حاشیه آیین افتتاح این مرکز به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مرکز یاد شده شامل ظرفیت هایی چون شنوایی سنجی، تربیت شنوایی، بینایی سنجی، درمان کودکان کم بینا، تشخیص مشکلات گفتاری و گفتار درمانی، روان سنجی در ابعاد مختلف، مشاوره و مداخله های آموزشی و کاردرمانی است.

علی متقیان افزود: برای خرید و تامین تجهیزات این مرکز ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه برای خدمات رسانی بهتر در این مرکز، نیاز به تقویت تجهیزات دستگاه بینایی سنجی است گفت: یکی از درخواست های ما از رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، کمک به خرید و تامین تجهیزات نوین بینایی سنجی است.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به افتتاح گلخانه مرکز آموزشی شبانه روزی «صدرا» گفت: این گلخانه، برای آموزش کشت های گلخانه ای به دانش آموزان متوسطه، در فضایی به وسعت ۱۰۰ مترمربع اجرا و به بهره برداری رسیده است.

رییس آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی گفت: این، نخستین گلخانه آموزش و پرورش استثنایی استان است.

متقیان در باره کلنگ زنی دبیرستان دانش آموزی دخترانه با نیازهای ویژه ذهنی گفت: ساخت خوابگاه برای دختران دوره متوسطه یکی از نیازمندی های استان است، در این زمینه، این خوابگاه با مشارکت خیران ساخته می شود.

وی اظهار داشت: این فضای آموزشی در گستره ۵۰۰ مترمربع، وارد مرحله اجرایی شده است.

رییس آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی گفت: برای این پروژه، ۲۱ میلیارد ریال اعتبار هزینه می شود و پیش بینی می شود تا ۲ سال آتی تکمیل شود.

اکنون هزار و ۳۸۷ دانش آموز و با نیازهای ویژه استان در مراکز مستقل از خدمات آموزشی و توانبخشی اداره آموزش و پرورش استثنایی استان پذیرش می شوند.

هزار و ۶۴۷ دانش آموز به صورت تلفیقی در مدارس عادی و مراکز مشکلات ویژه یادگیری نیز از آموزش های مجازی به روش های مختلف، خدمات را دریافت می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha