گرامی‌ داشت یاد شهیدان رجایی و باهنر با استفاده از ظرفیت هیات‌های مذهبی

بیرجند - ایرنا - رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: استفاده از ظرفیت هیات‌های مذهبی، مداحان و مجالس سوگواری سید و سالار شهیدان برای گرامی داشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و تبیین جنایات ددمنشانه منافقین کوردل در دستور کار است.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی حجت الاسلام احمد ملایی در نشست ستاد بزرگداشت شهدای هشتم و هفدهم شهریور ضمن تسلیت درگذشت عالم و مجاهد انقلابی آیت الله ربانی در بیرجند افزود: اتفاقات و حوادثی که در دهه ۶۰ اتفاق افتاد، نشانه عمق دشمنی بدخواهان نظام و همدستی منافقین کوردل با آنان است.

وی گفت: هدف آنها از این گونه اقدامات غیرانسانی، سرنگونی و نابودی نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران بود ولی روحیه ایثار و شهادت طلبی مردم و مسوولان باعث شد که علیرغم به شهادت رسیدن شخصیت‌های مهم و اثرگذار، این نظام ولایی و اسلامی با قدرت بیش از پیش به راه خود ادامه دهد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اتفاقات و وقایع اخیر منطقه افزود: متاسفانه اقدام دولت‌های عربی به ویژه امارات، قلب اسلام و مسلمانان را جریحه‌دار کرده است.

وی اظهار داشت: دست دوستی به دشمنان اسلام و عادی‌سازی روابط با رژیم منحوس، پلید، کودک‌کش و غاصبی که سال‌هاست خون پاره تن اسلام یعنی بیت‌المقدس و قدس شریف از چنگالش می‌چکد، خیانتی بزرگ به مسلمانان و ظلمی بزرگ به تمام شهیدان پاک مقاومت است. 

ملایی گفت: جا داشت طی مراسم یا راهپیمایی ابراز انزجار مردم عزیز ایران از این اقدام به گوش جهانیان می‌رسید اما به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا عملا امکان برگزاری راهپیمایی و اجتماع محوری در محکومیت این اقدام وجود نداشت لذا شورا بیانیه محکومیتی به این منظور صادر کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه امسال هشتم شهریور با تاسوعای حسینی تقارن یافته و با توجه به اصل و محور بودن عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و اینکه شهدای انقلاب در امتداد همان مکتب حسینی با همان اهداف و آرمان‌ها جانشان را ایثار کردند لذا از ظرفیت عظیم هیات‌های مذهبی، مداحان و مجالس سوگواری و نیز فضای مجازی برای گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبیین جنیات ددمنشانه منافقین کوردل استفاده خواهد شد.

حجت الاسلام ملایی تولید و انتشار محتوا در فضای مجازی، برگزاری مسابقات فرهنگی و تبلیغات محیطی را از دیگر برنامه‌ها برای بزرگداشت این ایام بیان کرد.

وی گفت: برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برگزاری مراسم عزای سلامت‌محور و ضرورت بهره‌برداری مردم از ابتدا تا دوازدهم محرم به صورت روزانه از سیستم‌های صوت ثابت راهپیمایی سطح شهر مداحی در عزای سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش پخش خواهد شد.

هشتم شهریور سالروز انفجار دفتر نخست وزیری به دست منافقان و شهادت مظلومانه شهیدان رجایی و باهنر در سال ۱۳۶۰ روز مبارزه با تروریسم نامگذاری شده است.

دوم تا هشتم شهریور هر سال هفته دولت نام دارد.

هفدهم شهریور ۱۳۵۷ نیز نیروهای رژیم شاهنشاهی در میدان ژاله تهران تعداد زیادی از مردم انقلابی این شهر را به شهادت رساندند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها