همه شرایط برای برگزاری کنکور در استان کرمانشاه فراهم است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل دفتر امنیتی استانداری و رییس کمیسیون حفاظت از آزمون کرمانشاه گفت: همه شرایط از جمله امنیت مطلوب برای برگزاری کنکور در سطح استان فراهم شده و همزمان با سراسر کشور این آزمون ملی در ۲۴۰ حوزه امتحانی و در سطح کلیه شهرستان‌های استان برگزار می‌شود.

نصرت الله مرادی دوشنبه شب در گفت و گو با ایرنا با قدردانی از صبر و شکیبایی داوطلبان و اولیای آنها به خاطر تغییرات ایجاد شده در زمان برگزاری کنکور، علت این امر را شرایط ناشی از شیوع کرونا و تهدیدات زیستی اعلام کرد و از داوطلبان خواست در این هماورد علمی، پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و به توصیه های بهداشتی و انضباطی دست اندرکاران برگزاری کنکور عمل کنند.
مسوول هیات نظارت بر مصوبات و عملکرد ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در استان کرمانشاه تصریح کرد: ایجاد فضای ایمن و حفظ سلامت داوطلبان اولویت اول مدیریت ارشد استان، سازمان سنجش و همه دست اندرکاران فرایند کنکور است لذا سختگیرانه به دنبال اجرای پروتکل های بهداشتی خواهیم بود با این حال تحقق این مهم در گرو فهم صحیح و مشارکت داوطلبان عزیز است.
وی ادامه داد: با این حال تدابیر لازم برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا که تهدیدی جدی برای سلامت شهروندان است، فراهم شده است.
مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری کرمانشاه با تاکید بر اینکه داوطلبان بر توان علمی و دانش خود اعتماد داشته باشند به پاره ای از شایعات منتشر شده در فضای مجازی اشاره و تصریح کرد: ادعای تقلب در کنکور و کمک علمی به داوطلبان در خارج از حوزه ها، کذب محض بوده که باهدف سودجویی و سوداگری انجام می شود کما اینکه در سال های قبل نیز این قبیل شایعات مسبوق به سابقه بوده است.
مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری کرمانشاه، همچنین انتشار تصویر مرتبط با جلد دفترچه سوالات کنکور سال ۹۹ در برخی کانال‌های مجازی را «کلاهبرداری» و«دروغی بزرگ» عنوان و تصریح کرد: جلد دفترچه مذکور متعلق به کنکور سال ۹۸ بوده که با تقلب و ویرایش،آن را به سال ۹۹ تغییر داده اند که البته این کلاهبرداران توسط پلیس فتا تحت پیگرد قرار گرفته و تا کنون پنج نفر دستگیر شده اند.
وی بیان داشت: البته این اقدامات و رفتارهای به دور از اخلاق از دید نافذ دستگاه‌های امنیتی و انتظامی خارج نیست و مردم اطمینان داشته باشند که این مراکز با اشرافیت اطلاعاتی و قاطعیت با هرگونه سوداگری، اغفال و کلاهبرداری برخورد می کنند.
مرادی افزود: دستگاه قضایی نیز شعبه ای ویژه برای رسیدگی به تخلفات احتمالی تعیین کرده و قاضی مشخص این شعبه در تمام مدت برگزاری کنکور در ستاد اجرایی برگزاری آزمون حضور دارد و در شهرستان‌ها نیز قاضی کشیک برای این مهم تعیین شده است.
رییس کمیسیون حفاظت از آزمون استان کرمانشاه در پایان به اولیای داوطلبان توصیه کرد در چند روز باقی مانده به کنکور، آرامش روانی فرزندان خود را مدنظر داشته و به شرط رعایت پروتکل های بهداشتی توسط داوطلبان نگرانی درمورد مراکز آزمون نداشته باشند و به مجریان کنکور اعتماد کنند.
مرادی تجمع اولیا در محل حوزه ها که معمولا برای بدرقه فرزندان خود حضور پیدا می کنند را خطرناک خواند و تصریح کرد: برای حفظ سلامت خود و فرزندان از هرگونه تجمع در مقابل حوزه ها پرهیز و با پلیس و عوامل اجرایی کنکور همکاری داشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها