۲۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۵۶
کد خبرنگار: 2651
کد خبر: 83911335
۵ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

منطقه حفاظت شده شیمبار اندیکا همچنان می‌سوزد

اهواز – ایرنا – آتش سوزی چهار روزه در منطقه حفاظت شده شیمبار استان خوزستان هنوز مهار نشد و به مناطق هم جوار نیز سرایت کرده است.

به گزارش ایرنا این آتش سوزی که از بعد از ظهر جمعه در منطقه شلا و کوه دلا شروع شده همچنان در حال پیشروی به مناطق هم جوار است و تلاش نیروهای امدادی برای کنترل آن بی نتیجه بوده است.

معاون فرماندار اندیکا دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد : نیروهای محیط زیست و منابع طبیعی به تنهایی قادر به مهار این آتش سوزی نشدند و این آتش سوزی به منطقه دشتگل که داری پوشش جنگلی متمرکز و مراتع غنی است سرایت کرده است .

عباس رضایی افزود: از مردم ، نیروهای اداری ، بسیج  و انجمن های مردم نهاد تقاضای کمک داریم چرا که با نیروهای فعلی به هیچ وجه قادر به کنترل آتش نیستیم .

وی ادامه داد : وسعت و روند این آتش سوزی شتاب گرفته است و درخواست امکانات بیشتر برای مهار آن به استان ارائه شده است .

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اندیکا نیز گفت : بالگرد آب پاش برای این منطقه کار ساز نیست و تقاضای بالگرد نفر بر شده است.

مصطفی یوسفی افزود : نیروهای امدادی در چهار روز اخیر تمام تلاش خود را به کار بستند تا آتش سوزی منطقه حفاظت شده شیمبار را مهار کنند اما سخت گذر بودن منطقه ،وجود دره های عمیق و همکاری نکردن افراد محلی باعث شد تا تلاش برای مهار آتش تاکنون بی نتیجه باشد.

منطقه شلا و کوه دلا در محدوده منطقه حفاظت شده شیمبار در اندیکا در استان خوزستان قرار دارند.

منطقه حفاظت شده شیمبار ، کوهستانی و پوشیده از جنگل و مرتع است ؛ این منطقه حدود ۵۴ هزار هکتار وسعت دارد .
اندیکا با سه بخش مرکزی، چلو و آبژدان درشمال شرق خوزستان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha