نصرالله بر بزرگداشت محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد

تهران- ایرنا- دبیرکل حزب الله لبنان بر بزرگداشت ایام محرم و عاشورای حسینی با رعایت توصیه ها و پروتکل های بهداشتی و پزشکی تاکید کرد.

سید حسن نصرالله دوشنبه شب در سخنانی که به طور مستقیم از شبکه المنار  پخش شد، محرم را از جمله مراسم مهم شیعیان برشمرد و گفت: محرم برای ما مجموعه ای از مسئولیت ها و وظایف است و محبان اهل بیت علیهم السلام در سراسر جهان سالگرد عاشورا را به اشکال  مختلف گرامی می دارند.

وی به استفتاهایی که از مراجع درباره چگونگی برگزاری مراسم عاشورا با توجه به شیوع ویروس کرونا شده است اشاره کرد و گفت: تمامی مراجع تقلید بر لزوم توجه و پایبندی به اصول بهداشتی به دلیل کرونا تاکید دارند.

دبیرکل حزب الله نقش رسانه ها در این باره نیز را نیز مهم برشمرد و گفت: رسانه‌ها می‌توانند توجه بهتری به مراسم عاشورا داشته و برنامه‌ها و مجالس بیشتری را پوشش دهند.

وی اظهار حزن، سیاه پوش کردن شهرها و روستاها و برافراشتن پرچم های سیاه در ایام محرم را لازمه سوگواری برای ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش خواند.

سید حسن نصرالله در باره وضعیت شیوع بیماری کرونا در کشورش گفت: کرونا در لبنان از کنترل خارج شده و بیمارستان ها دیگر قادر به پذیرش بیماران کرونایی نیستند و کمبودهایی در تجهیزات پزشکی و دارو وجود دارد و مردم پروتکل ها را رعایت نکرده اند.

دبیر کل حزب الله وضعیت کرونا را بغرنج خواند و راه حل آن را بازگشت به  ضوابط بهداشتی دانست و گفت: برخی  کشورهای بسیار پیشرفته نیز از این موضوع رنج می برند زیرا فاصله اجتماعی و  پوشیدن ماسک از سوی افراد رعایت نشده است.

وی گفت: وظیفه انسانی و اخلافی این است که مواظب سلامت خانواده خود و مردم باشیم. زیرا در مورد عدم پایبندی به پروتکل ها و بی توجهی به شیوع ویروس، شبهه قتل وجود دارد و این موضوع در دین ما جزو گناهان کبیره است.

وی افزود: کسی که می خواهد مجلس عزاداری در شهری برپا کند که در آنجا ویروس کرونا شیوع پیدا کرده است، باید مسئولیت شرعی آن را بپذیرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha