نتانیاهو مدعی تاثیر روابط تل آویو و ابوظبی بر صلح در منطقه شد

تهران- ایرنا نخست وزیررژیم صهیونیستی مدعی شد که توافقی اخیر میان تل آویو و امارات برای عادی سازی روابط دوجانبه امضا شد و در برقراری صلح نقش دارد.

بنیامین نتانیاهو روز دوشنبه در گفت و گو با شبکه خبری اسکای نیوز، از امارات به عنوان قهرمان پیشتازی انجام امور در میان کشورهای پیشرفته جهان نام برد.

وی با بیان اینکه همکاری میان امارات و اسرائیل به نتایج خیره کننده ای می انجامد، همکاری های مشترک در زمینه های فناوری ، بهداشت، محیط زیست و کشاورزی را از زمینه های همکاری موجود میان ابوظبی و تل آویو برشمرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی یادآورشد که سرمایه گذاران اسرائیلی امیدوارند بتوانند از امکانات منطقه آزاد امارات استفاده کنند.
نتانیاهو افزود:  اسرائیل درهای خود را به روی توریست های اماراتی خواهد گشود و به زائران مسجد الاقصی برای برگزاری نماز خوشامد خواهد گفت. 
وی در پاسخ به پرسشی در باره توافق با امارات مدعی شد که بسیاری از این اقدام تاریخی حمایت کردند. مردم برای صلح آماده اند و این توافق منطقه را تغییر خواهد داد. 
نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود: این توافق تنها اقدام برای برقراری صلح با کشورهای عربی نخواهد بود زیرا در آینده کشورهای عربی دیگری نیز به این کاروان خواهند پیوست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha