۲۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۰۸
کد خبرنگار: 2056
کد خبر: 83911320
۰ نفر

برچسب‌ها

مشکلات صنعت گردشگری خراسان رضوی بررسی شد

مشهد- ایرنا- نشست بررسی مشکلات حوزه گردشگری خراسان رضوی با حضور استاندار برگزار شد و فعالان این حوزه به ارائه نظرات خود در این خصوص پرداختند.

به گزارش روز دوشنبه استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در این جلسه گفت: کرونا اقتصاد جهان و از جمله اقتصاد کشور ما را تحت تاثیر خود قرار داده است.

وی افزود: ایران علی‌رغم همه بحران‌ها هنوز به نسبت شرایط مناسبی در مدیریت و مقابله با کرونا دارد که در این زمینه دستگاه سلامت و مراقبت‌های مردمی نیز تاثیرگذار بودند.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه به حوزه کسب و کارهای استان به ویژه در حوزه گردشگری خسارت‌ وارد شده است گفت: این خسارت‌ها در حالی اتفاق افتاد که اقتصاد استان به نوعی به حوزه زائران و گردشگری وابسته است.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی هم در  این جلسه گفت: طی چهار ماهه اول سال ۹۹ حدود هفت میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زائر و گردشگر به مشهد مقدس و حدود ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر به استان وارد شده‌اند که در مقایسه با سال ۹۸ به ترتیب در مشهد ۳۹ درصد و در استان ۴۴ درصد کاهش داشته است.

محمدصادق براتی افزود: ۷۳ درصد زائران و گردشگران مشهد در چهار ماهه نخست سال جاری از مقصد خراسان رضوی به این شهر سفر کرده‌اند که حضور این افراد به اقتصاد شهر مشهد کمک شایانی نمی‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی نیز در ادامه این جلسه ضمن ارائه گزارش وضعیت گردشگری استان گفت: در حد وسع مدیریت استان آنچه امکان‌پذیر بوده برای بخش خصوصی حوزه صنعت گردشگری انجام شده و در این راستا درک متقابلی بین دولت و بخش خصوصی ایجاد شده است.

ابوالفضل مکرمی‌فر همچنین در مورد نظارت و بازرسی صنعت گردشگری، وضعیت واحدهای فعال گردشگری از ابتدای بازگشایی و اقدامات انجام گرفته با توجه به شروع کرونا گزارشی را ارائه کرد.

در این جلسه تعدادی از نمایندگان جامعه هتلداری و گردشگری خراسان رضوی نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون برون رفت از شرایط کنونی مطرح کردند.

طبق اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۳۴۵ هزار و ۴۵۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و  شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۹ هزار و ۸۰۴ تن رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha