استاد شجریان در بخش ویژه بیمارستان جم بستری است

تهران- ایرنا- مدیرعامل بیمارستان جم تهران اعلام کرد که شایعه‌های مطرح شده درباره وضعیت استاد شجریان صحت ندارد و شرایط وی همانند صبح امروز بوده و در بخش ویژه این بیمارستان بستری و تحت مراقبت است.

بابک حیدری اقدم غروب دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره آخرین وضعیت استاد محمد رضا شجریان گفت: شرایط استاد شجریان نسبت به صبح امروز هیچ تغییری نکرده و در بخش ویژه تحت مراقبت است.

وی ادامه داد: این‌که استاد شجریان به زودی مرخص شود، بسیار بعید است. به هر حال در آی سی یو تحت مراقبت است و امیدواریم شرایط استاد شجریان بهتر شود تا بقیه مراقبت‌ها را در منزل دریافت کند.

مدیرعامل بیمارستان جم تهران اظهار کرد: شوک عفونی جزو بیماری‌هایی محسوب می‌شود که درمان آن سخت است.

به گزارش ایرنا، حیدری اقدم صبح امروز (دوشنبه) نیز در این رابطه گفته بود: در حال حاضر استاد شجریان در آی سی یو بستری است و به نسبت روز اول بستری، وضعیت فشار خون و تنفس بهتر شده، اما وضعیت هوشیاری خوب نیست. استاد شجریان دو روز قبل با شوک عفونی به بیمارستان جم آمدند که افت فشار، تنگی نفس و ترشحات ریوی بسیار زیادی داشته و هوشیاری پایینی داشت که به آی سی یو منتقل شد. درمان‌های اولیه انجام شده، اما این‌که بگوییم شرایط استاد شجریان خوب است، این‌طور نیست و هنوز نیازمند مراقبت ویژه در بخش آی سی یو است.

استاد محمدرضا شجریان روز شنبه ۲۵ مرداد ماه به علت افت سطح هوشیاری، افت فشار خون و شوک سپتیک در بخش «آی سی یو» بیمارستان جم تهران بستری شد.

وی بهمن سال گذشته نیز به علت بروز مجدد اختلالات ریوی ناشی از بیماری قلبی در بیمارستان جم بستری شد و بامداد روز جمعه دوم اسفند ۹۸ همایون شجریان فرزند وی با انتشار تصویری از نمایشگر علایم حیاتی پدر از دوستداران وی رفع نگرانی کرد.

«خسرو آواز ایران» پنجم فروردین سال جاری با حال عمومی مناسب از بیمارستان ترخیص شد و بر اساس اعلام هیات مدیره بیمارستان جم اقدامات درمانی وی زیر نظر پزشکان معالج در خارج از بیمارستان انجام گرفت.

استاد شجریان برجسته‌ترین هنرمند عرصه آواز و موسیقی سنتی کشور است و از وی با عنوان «خسرو آواز ایران» یاد می‌شود.

وی نوروز ۹۵ با انتشار ویدئویی ضمن تبریک سال نو، از ابتلای خود به بیماری سرطان خبر داد و پس از آن تاکنون تحت نظر پزشکان به مداوا مشغول است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha