انتخابات آخرین هیات رئیسه دوره پنجم شورای اسلامی کلانشهر اراک برگزار نشد

اراک - ایرنا - انتخابات آخرین هیات رئیسه دوره پنجم شورای اسلامی کلانشهر اراک عصر دوشنبه به دلیل رسمیت نیافتن نشست این شورا برگزار نشد.

انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی کلانشهر اراک قرار بود در صحن علنی برگزار شود که در این نشست از مجموع ۱۱ نفر عضو شورا، ۲ نفر  به دلیل ابتلا به بیماری کرونا حضور نداشتند و سه نفر نیز در اواسط نشست به دلیل انتقاد به عملکرد هشت نماینده دیگر از صحن علنی خارج شدند و بر اساس اعلام  نماینده فرماندار که در این نشست حاضر بود، برگزاری انتخابات رسمیت پیدا نکرد.

خروج «عیرضا مرادی»، «حامد آجرلو» و «علی‌جعفر محصولی» از نشست صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر اراک، با انتقادهای سایر اعضا مواجه شد.

مقرر شد برگزاری انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی کلانشهر اراک در نشستی فوق‌العاده در روزهای آتی برگزار شود.

رییس کمیسیون املاک، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی کلانشهر اراک در سخنان پیش از نطق در صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر اراک گفت: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و مشارکت دادن اقشار مختلف بویژه سرمایه‌گذاران در اداره شهرها از عمده‌ترین رویکردهای مدیریت شهری در جوامع پیشرفته و روبه توسعه است.
« حامد آجرلو» افزود: استفاده از دانش، فرصت‌های مالی و مدیریتی و انرژی‌های بالقوه و مجموع ظرفیت‌های قشر سرمایه‌گذار،موجب بهبود زندگی مردم می‌شود.
وی بیان کرد: فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهرها فراوان است و چنانچه مدیریت شهری همت کند و این فرصت را در اختیار سرمایه‌گذاران و کارآفرینان قرار دهد، پروژه‌ها و در نتیجه اقتصاد شهر رونق  می‌گیرد و شکوفا می‌شود که حاصل و برآیند آن شهری آباد، ایمن و در شان و منزلت ساکنان شهر است.
این عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک ادامه داد: امکانات و توان بخش خصوصی و مردمی، شرایط و زمینه‌های مناسبی برای حضور سرمایه‌های سرگردان در شهر فراهم نموده است.
رییس کمیسیون املاک، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی کلانشهر اراک ادامه داد: کدام پروژه‌ها را با مشارکت بخش خصوصی شروع و یا به سرانجام رسیده است؟ چه میزان توجه به مشارکت  بخش خصوصی در سرمایه گذاری در اجرای پروژه‌های شهری صورت گرفته است؟ برای بکارگیری و بهره‌برداری از توان و سرمایه‌های سرگردان شهر چه فکری شده است؟
وی گفت: باید تعارف را کنار گذاریم و از حقیقت گریزان نباشیم، واقع بین بوده و در صدد رفع نقاط ضعف و کم و کاستی‌های بجا مانده و مغفول دوران کاری خود در شورای شهر باشیم.

این عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک افزود: آمار سرمایه‌گذاری و مشارکت مردمی در شهرداری اراک ارایه نمی شود، شاید هم آمار و اقدام‌ها قابل ارائه نباشد.

آجرلو اظهار داشت: باید بپذیریم که اقدام چشمگیر و موثری در این عرصه رخ نداده  و تنها به تغییر سرپرست سازمان سرمایه گذاری بسنده شده است.

وی تصریح کرد: شهرداری در این مقوله ضعیف عمل کرده است و می‌طلبد که شهردار با جدیت و پشتکار و با جلب اعتماد سرمایه گذار و سرمایه‌ها در این راستا اقدام موثر و مثبت داشته باشد.

رئیس کمیسیون املاک، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی کلانشهر اراک ادامه داد: در مدت باقی مانده عمر خدمتی شورای شهر در این دوره، وظیفه ای خطیر به جا مانده است که باید مورد توجه قرار گیرد.
آجرلو در خصوص موضوع منابع انسانی در شهرداری اراک نیز گفت: بارها از شهردار مسئله کمبود نیروی متخصص و کارآمد سئوال شده، برخی پست‌های مدیریتی را خالی عنوان کرده‌اند و در بعضی از ادارات و مدیریت‌ها و حتی ‌معاونت‌ها از افراد غیرمتخصص و یا با تخصص‌های غیرمرتبط استفاده می‌شود.
وی بیان کرد: بکار نگرفتن نیروهای مجرب و کاردان و حذف آنان به روش خودسرانه و غیرقانونی در دستور کار شهرداری قرار گرفته است و سوال این است که هدف از این اقدامات چیست؟
این عضو شورای شهر اراک اضافه کرد: در میان نیروهای موجود در شهرداری نیروهای دارای تخصص و تجربه وجود دارد و دلسوزی آنها در انجام وظیفه بر کسی پوشیده نیست، اما متاسفانه عده ای در مجموعه شهرداری مشغول تخریب، زمینه سازی برای حذف تبعید و به کار نگرفتن این نیروها هستند.
یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک نیز در صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر اراک گفت: نقد من به گروه هشت نفره شورا و به عملکرد سه ساله این افراد است، بر اساس واقعیت‌ها نقد می‌کنم نه بر اساس برداشت شخصی و ذهنی خود، والله قصد ما کمک به شهر، هزینه‌های درست در شهر، انتصابات درست، خدمات شهری درست و حرکت جمعی در جهت خدمات رسانی است.
«علیرضا مرادی» افزود: به عنوان نماینده مردم در شورای شهر حق انتقاد دارم و به دلیل معلم بودن نقد تخصصی می‌کنم، این سوال مطرح است که اگر ما جای این گروه بودیم چگونه رفتار می‌کردیم؟ والله از توان و تخصص دیگران هم استفاده می‌کردیم.
این عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک ادامه داد: در این سه سال برای مسائل مختلف راهکار داشتیم اما چون گوش شنوایی نبود، بیان نشد.

مرادی اظهار داشت: با توجه به اینکه چهارمین مرتبه است که این نمایش غم انگیز در حال اجراست و به نظر به حدود ۳۰ درصد مردم شهر اهمیتی داده نمی‌شود و بر اساس این کمیسیون‌ها به افراد غیرتخصصی سپرده می‌شود و با توجه به جمیع جهات جلسه شورای اسلامی را ترک می‌کنیم.

دیگر اعضای حاضر در نشست شورا  خواستار ارائه پاسخ در قبال موارد مطروحه از سوی ۲ عضو شورا شدند و اعلام کردند: منصفانه و منطقی بود که اعضایی که جلسه را ترک کردند برای شنیدن پاسخ موارد مطرح شده در قبال سایر اعضا، در جلسه حضور می یافتند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی نیز در نشست صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر اراک گفت: مصرف برق در مردادماه امسال با رشد چشمگیری همراه بود اما همه تلاش‌ها با وجود سختی های فراوان برای تامین برق پایدار به کار گرفته شد.
«محمد اله‌داد» افزود: مصرف برق صنایع در این مدت با ۱۰ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه قبل همراه بوده و انتظار است مردم همچنان به مدیریت مصرف برق توجه جدی داشته باشند.

وی ادامه داد: در راستای حوزه خدمات شهری همه دستگاه‌ها و نهادهای باید همپا و همراه یکدیگر باشند و اگر این مهم مورد توجه قرار نگیرد، خدمت رسانی با اختلال همراه می‌شود.
اله داد اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم در بحث مبلمان شهری ایجاد کانال‌ها و شبکه‌های زمینی برق است و این مهم در دستور کار جدی شرکت توزیع برق قرار دارد.
وی گفت: اجرای شبکه‌های هوایی برق در مقابل شبکه‌های زمینی از هزینه کمتری برخوردار است اما برای کمک به زیبایی بیشتر مبلمان شهری، این مهم با جدیت دنبال می‌شود.

نایب رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک هم در این نشست گفت: اراک یکی از شهرهای تاریک کشور است و بر اساس آخرین بررسی‌ها، ۱۷۰ نقطه تاریک در شهر اراک وجود دارد که این مناطق به لحاظ تصادفات سرقت،جرم خیز محسوب می‌شوند.
« مرتضی سورانه» افزود: مسوولان باید تلاش کنند تا رفاه را به هر شکل برای مردم افزایش دهند و در این راستا دستگاه‌ها و نهادهای مختلف باید دست به دست یکدیگر گذارند.

در نشست صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر اراک، تهیه طرح و اجرای پروژه‌های عمرانی و ترافیکی شامل زیرگذر خیابان قایم مقام با بزرگراه شهید آنجفی در محل میدان مقاومت، زیرگذر جاده فراهان در محل تلاقی با ادامه بزرگراه شهید انجفی در ادامه مسیر بزرگراه شهید آنجفی تا آرامستان و اتصال به ضلع غربی کمربندی جنوبی، تقاطع غیرهمسطح در کمربندی شمالی در محل اتصال به جاده فرودگاه و انتهای خیابان هپکو، تقاطع غیرهمسطح میدان امام خمینی (ره) با مبلغ اولیه سه هزار میلیارد ریال به صورت EPC با رعایت تمام قوانین و مقررات مصوب شد.

کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و در این منطقه بیش از ۶۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha