محدودیت دسترسی به حساب‌های فاقد کد شهاب از پایان مردادماه

تهران- ایرنا - بر اساس اعلام کمیته عالی مبارزه با پولشویی بانک ملی ایران، دسترسی به حساب‌های مشتریان حقیقی فاقد کد شهاب از پایان مردادماه غیرممکن خواهد بود.

به گزارش ایرنا، براساس قانون بودجه سال ۱۳۹۹ و به منظور افزایش شفافیت تراکنش‌های بانکی، مبارزه با پولشویی و جلوگیری از فرار مالیاتی، بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری غیربانکی موظف شده‌اند تا در سال جاری همه حساب‌های بانکی فاقد شناسه هویت الکترونیکی بانکی (شهاب) معتبر متعلق به اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی و خارجی را مسدود کنند.

بانک ملی نیز در همین رابطه اعلام کرده مشتریانی که تا پایان مرداد ماه برای دریافت کد شهاب خود اقدام نکنند، حساب آن ها مسدود خواهد شد. مشتریان بانک ملی برای استعلام کد شهاب حساب‌های بانک ملی ایران می توانند به وبسایت www.bmi.ir/fa/shahab مراجعه کنند و در صورت نداشتن کد شهاب می توانند با مراجعه به شعب بانک با تکمیل اطلاعات خود، آن را دریافت کنند.

شناسه شهاب باتوجه به لزوم احراز هویت صحیح مشتریان در نظام بانکی، برای هر یک از مشتریان بانکی تعریف شده است. این شناسه برای هر شخص منحصر به فرد بوده و در تمام بانک‌ها به صورت یکسان تعریف می‌شود. این شناسه بعد از احراز هویت و حصول اطمینان از هویت افراد اختصاص داده می‌شود. اخذ اطلاعات و تکمیل و دریافت شناسه شهاب توسط بانک‌ها صورت گرفته، بنابراین مشتریان بانکی چنانچه پیش از این، در بانک‌ها احراز هویت شده‌اند نیازی به مراجعه به شعب بانک‌ها ندارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =