نماینده مجلس: نمایشگاه‌های مبلمان ملایر تسهیلات می‌گیرند

همدان- ایرنا- نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: با مساعدت صندوق کارآفرینی امید به هر واحد نمایشگاهی مبلمان در شهرک صنعتی حاجی‌آباد ملایر در صورت تکمیل مدارک، تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می‌شود.

حجت الاسلام احد آزادیخواه روز دوشنبه در نشست بررسی راهکارهای توسعه صنایع خرد و اشتغال روستایی شهرستان ملایر بیان کرد: در این راستا واحدهای نمایشگاهی مبلمان مستقر در شهرک صنعتی مبلمان حاجی آباد باید نسبت به تکمیل مدارک و ثبت در سامانه اقدام کنند.

وی با اشاره به مصوب شدن ناحیه صنعتی پوشاک در شهر ازندریان با موافقت معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری افزود: تجمیع این واحدها و کارگاه‌های خیاطی در قالب مجموعه صنفی، ارزش افزوده بالایی را برای این صنف به دنبال دارد. 

رییس مجمع نمایندگان استان همدان ادامه داد: تاکنون ۲۰ هزار خیاطی که در سطح این شهرستان به حرفه خیاطی مشغول هستند، از هیچ‌گونه تسهیلاتی استفاده نکرده‌اند و بیمه آنها با مشکل مواجه است که باید بازنگری شود.

حجت الاسلام آزادیخواه افزود: ۲ شهرک گلخانه‌ای با مساحت ۶۸ و ۵۲ هکتار در این شهرستان در دست اجرا است که بخش عمده‌ای از شهرک ۶۸ هکتاری روستای گنبد واگذار شده و شهرک ۵۲ هکتاری را نیز سرمایه‌گذار کارآزموده بر عهده گرفته و مقدمات آن انجام شده است.

وی افزود: چنانچه این ۲ شهرک گلخانه‌ای اجرا شود، بدون شک معدل استان همدان در توسعه کشت گلخانه‌ای بالا می‌رود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی همچنین از بهره‌مند نشدن این شهرستان از مجتمع‌های آبرسانی روستایی استان ابراز گلایه کرد و گفت: از ۶۱ مجتمع آبرسانی روستایی استان، تنها یک مجتمع سهم ملایر با ۲۰۸ روستای دارای سکنه شده است.

حجت الاسلام آزادیخواه ادامه داد: این در حالیست که ۷۶ روستای این شهرستان از نظر آبرسانی محروم هستند و از این تعداد ۵۰ درصد آنها واجب است که زیر پوشش قرار گیرند.

وی خواستار اجرای مجتمع‌های آبرسانی سد کلان با ۳۵ روستای زیر پوشش و ترک غربی با ۱۵ روستای زیر پوشش شد و بیان کرد: با اجرای این ۲ مجتمع آبرسانی ۵۰ روستای ملایر از نعمت آب شرب سالم بهره‌مند می‌شوند.

رییس مجمع نمایندگان استان همدان یادآور شد: در حوزه بهسازی و آسفالت روستایی در پنج سال گذشته به اندازه ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته کار انجام شد و این خدمات همچنان ادامه دارد.

حجت الاسلام آزادیخواه ادامه داد: راه روستایی حدود ۹ روستای ملایر به واسطه سیل سال گذشته و بارندگی به کلی آسیب دیدند که برای زیرسازی و آسفالت این راه‌ها نیاز به اختصاص سهمیه قیر است.

وی با بیان اینکه ملایر در حوزه‌های مختلف دارای روند توسعه‌ای است گفت: در حال حاضر چهار بانده محور سامن به بروجرد و ملایر_ آورزمان به نهاوند در دست اجرا است و با تکمیل راه‌آهن همدان به ملایر، ۲ خط ریلی را در این شهرستان به هم متصل می‌کند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری روز دوشنبه در سفر به ملایر، پس از افتتاح سه طرح در شهرک صنعتی مبلمان حاجی آباد، از واحدهای نمایشگاهی در این شهرک و بازار مبل ملایر بازدید کرد و یک واحد نمایشگاهی نیز مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

همچنین معاون رییس جمهوری از مرکز تولید مرواربافی ملایر بازدید و با توسعه این مجموعه موافقت کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha