امام جمعه مشهد: سیاست قرارگاه کلام ایجاد پدافند فرهنگی است

مشهد- ایرنا- امام جمعه مشهد گفت: مهم‌ترین راهکار و سیاست قرارگاه کلام در برابر جریان‌های انحرافی و اعتقادی، ایجاد پدافند فرهنگی و جلوگیری از نفوذ این جریان‌ها در بدنه حوزه علمیه و دیگر نهادهای موثر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله سید احمدعلم الهدی وی روز دوشنبه در دیدار با اعضاء قرارگاه کلام حوزه علمیه خراسان افزود: این امید وجود دارد که قرارگاه کلام که در بدنه حوزه علمیه دارای ساختار رسمی است و در ترکیب آن عناصر تأثیرگذار شورای عالی و استادان انقلابی و نیز نخبگان جوان حضور دارند به عنوان یک ستاد مؤثر در حوزه علمیه مطرح شود.

وی ریشه برخی از ناکارآمدی‌ها و نواقص در توسعه کمی و کیفی مباحث کلامی را برخی از جریان‌های پشت پرده دانست که تلاش می‌کنند از طریق طرح مباحث کلامی به قدرت سیاسی و اجتماعی برسند.

امام جمعه مشهد گفت: فعالیت این قرارگاه پیرامون مباحث کلام جدید ضرورت دارد که منشاء بسیاری از شبهات امروز در میان نسل جوان است و لازمه هر فعالیت مهم و تأثیرگذار، مقابله و تهاجم علمی و عملی است و از نقد و هجمه جریانات دیگر نباید هراسید.

دانش کلام دانشی است که در آن پاسخ به شبهات دینی و اعتقادی اسلام آموزش داده می شود.

حوزه علمیه خراسان با هزار و ۲۰۰ سال قدمت و حدود ۴۰ هزار طلبه در حال آموزش در ۱۵۲ مدرسه علمیه تحت نظر دو هزار استاد، پس از حوزه علمیه قم دومین مرکز حوزوی ایران است.  

هم اکنون بیش از ۴۰ جلسه درس خارج و ۴۰۰ جلسه درس سطوح عالی در حوزه علمیه خراسان برقرار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha