تاکید سرپرست فرمانداری آستارا بر اجرای مصوبات شورای مبارزه با مواد مخدر

آستارا - ایرنا - سرپرست فرمانداری آستارا اجرای مصوبات شورای مبارزه با مواد مخدر و همراهی خانواده‌ها با اقدامات پیشگیرانه و فرهنگی برای کاهش آسیب‌های ناشی از اعتیاد را خواستار شد.

رضا جمشیدی روز دوشنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر در فرمانداری آستارا اظهار کرد: برخورد مستقیم با عوامل مواد مخدر بر عهده دستگاه قضایی و نیروی انتظامی است و برای پیشگیری از اعتیاد باید بر اساس برنامه و به صورت جدی فرهنگ سازی شود.

وی اظهار کرد: این شهرستان مرزی، مقرون به صرفه ترین مسیر اتصال به اروپاست و تمایل قاچاقچیان برای سوء استفاده از این مرز زیاد است و مقابله با قاچاق مواد مخدر نیازمند توجه جدی است.

جمشیدی گفت: اعضای شورای مبارزه با مواد مخدر با شیوه های نوین و ظرفیت های موجود و بهره‌ گیری از فرهنگیان، با مواد مخدر و اسیب های آن مقابله کنند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش به دلیل داشتن جامعه هدف گسترده باید با حساسیت بیشتر، برای آگاهی‌ دانش آموزان از مضرات اعتیاد تلاش کند.

سرپرست فرمانداری آستارا گفت: آسیب های اجتماعی به ویژه مواد مخدر، بیش از حد تصور، جوانان را تهدید می کنند و باید به رفع این مشکل مهم، فراتر از وظایف سازمانی توجه کرد و اجرای برنامه‌های دقیق با نوآوری و همکاری سمن ها نیز مهم است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha