وظیفه سنگین استیفای حقوق ایثارگران بر عهده حوزه حقوقی بنیاد شهید است

تهران - ایرنا - معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: حوزه حقوقی بنیاد وظیفه استیفای حقوق ایثارگران را بر عهده دارد که وظیفه سنگین و حساسی است و دقت بسیاری را می‌طلبد.

به گزارش ایرنا از «ایثار»، سعید اوحدی روز دوشنبه‌ در جلسه شورای هماهنگی امور حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران با جامعه هدفی سروکار داریم که مقدس‌ترین بخش جامعه هستند، چنانکه حضرت امام خمینی (ره) نیز خدمت به خانواده‌های معظم شهدا را مانند خدمت به نبی اکرم (ص) دانسته‌اند.
وی افزود: فعالیت به‌عنوان خادمان چنین قشری از جامعه بسیار سخت و حساس است و باید نهایت توان و تلاش را به کار گرفت تا کوتاهی در مسیر خدمت به این عزیزان انجام نشود. در این‌ بین حوزه حقوقی بنیاد وظیفه استیفای حقوق ایثارگران عزیز را بر عهده دارد که وظیفه سنگین و حساسی است و دقت بسیاری را می‌طلبد. حساسیت‌های این حوزه در حدی است که بی‌دقتی کوچکی می‌تواند تبعات و لطمات زیادی را برای مجموعه به دنبال داشته باشد و باید ظرافت‌های این بخش جدی گرفته شود.


معاون رییس جمهور با بیان اینکه بخش حقوقی باید به‌عنوان بازوی اقتدار مدیریت مجموعه باشد، افزود: جلسات شورای هماهنگی امور حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران باید به‌صورت مستمر و ماهانه برگزار شود تا پس از بررسی مسائل و مشکلات، بهترین تصمیمات اتخاذ شود.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان گفت: بعضی از مشکلات و فرصت‌هایی که در بنیاد از دست ‌رفته به علت عدم توجه به مسائل حقوقی بوده است که امیدواریم شاهد انسجامی در حوزه حقوقی باشیم تا برکات آن را در احقاق حق ایثارگران ببینیم.
مهدی ایزدی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این جلسه تصریح کرد: ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران از ابتدای حضور بر اهمیت انضباط مالی و حقوقی بنیاد تأکید کرده‌اند. خوشبختانه شورای هماهنگی امور حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران پس از چندین سال و با دستور مهندس اوحدی راه‌اندازی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =