سنتکام: نیروی دریایی آمریکا نزدیک سواحل لبنان مستقر است

تهران-ایرنا- فرماندهی نیروی دریایی در ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنتکام) روز دوشنبه اعلام کرد که نیروی دریایی این کشور در فاصله نه چندان دور از ساحل لبنان مستقر است و در آن منطقه به فعالیت های خود ادامه می دهد.

به گزارش شبکه خبری اسکای‌نیوز، فرماندهی سنتکام همچنین اعلام کرد: ارتش لبنان برای بازسازی پایگاه دریایی لبنان که در بندر بیروت متضرر شده، از این فرماندهی درخواست کمک کرده است.

پیشتر نیز مقامات آمریکایی از پیوستن «اداره تحقیقات فدرال» (اف.بی.آی) به تحقیقات در مورد انفجار بندر بیروت خبر داده بودند.

به دنبال وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ ۱۴مرداد در یکی از انبارهای مواد انفجاری واقع در بندر بیروت، انفجار مهیبی در انبارهای مجاور حاوی نیترات آمونیوم رخ داد. 

در اثر این حادثه، تاکنون ۱۷۷ کشته و بیش از هفت هزار زخمی بر جا گذاشت و ده‌ها نفر نیز مفقود شده‌اند.

این حادثه، صدمات شدیدی به ساختمان‌ها و اموال دولتی و خصوصی در محل انفجار وارد کرد و طبق اعلام میشل عون برآوردهای اولیه از میزان خسارات وارده به لبنان در اثر انفجار بندر بیروت بیش از ۱۵ میلیارد دلار است.

این در حالی است که رئیس جمهوری لبنان نیز در سخنانی گفت که تمام فرضیه‌ها درباره علت انفجار بندر بیروت همچنان پابرجاست و تحقیقات خیلی سریعتر از آنچه انتظار می‌رفت، به پایان نمی‌رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =