آغاز به کار نخستین جشنواره شهر زیبا در بجنورد

بجنورد- ایرنا- نخستین جشنواره شهر زیبا در بجنورد، روز دوشنبه با تشکیل و گشایش دبیرخانه این رویداد، در مرکز استان خراسان شمالی کار خود را آغاز کرد.

شهردار بجنورد در این خصوص به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جشنواره در بخش های خانه های نوساخت (خانه هایی که در یکسال اخیر ساخته شده)، خانه های بازسازی شده و خانه های موجود برپا شده و در آن تصاویر ارسالی از شرکت کنندگان، از نماسازی و استفاده از عناصر بومی در طراحی خانه ها به داوری گذاشته می شود.

هادی زارعی افزود: کمک به ایجاد سیما و منظر شهری زیبا از اهداف اصلی این رویداد است و تلاش داریم تا انگیزه زیبا ساختن شهر در بین معماران و سازندگان بیشتر شود و البته این اقدام، به هویت بخشی شهری کمک کرده و بستری است تا مردم در زیباسازی شهری مشارکت کنند.

شهردار بجنورد گفت: در جشنواره شهر زیبا تلاش داریم تا شور و نشاط اجتماعی و بروز استعدادهای برتر در طراحی محقق شود.

زارعی گفت: برای علاقه مندان، فرصتی در نظر گرفته شده تا در بخش جنبی جشنواره هم عکس های خود را ارسال کنند.

وی خاطرنشان کرد: بخش جانبی جشنواره نیز شامل واحدهای صنفی (نمای خارجی واحدهای صنفی و تجاری) خانه های منطبق با معیارهای زیست محیطی، حیاط خانه ها (فضاسازی مناسب در محیط خانه) و آیین گرامیداشت برای معمار برجسته شهر است.

شهردار بجنورد گفت: جشنواره از امروز آغاز شده و علاقه مندان تا ۲۰ شهریورماه فرصت دارند تا آثار و تصاویر خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

شهر بجنورد مرکز خراسان شمالی ۲۱۰ هزار نفر جمعیت دارد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =