استاندار: مشکلات انتقال گاز به شهرهای سیستان و بلوچستان برطرف شود

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: پروژه انتقال گاز به شهرهای این استان مهمترین و اثربخش ترین پروژه‌های توسعه‌ای کشور است که باید هر چه سریعتر مشکلات پیش روی این طرح بزرگ برطرف شود.

به گزارش ایرنا  احمدعلی موهبتی روز دوشنبه در نشست با پیمانکاران و مشاوران طرح انتقال گاز به شهرهای سیستان و بلوچستان که با حضور فرمانداران و برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی دست‌اندرکار این طرح برگزار شد اظهارداشت: پیمانکاران، مشاوران، دستگاه‌های اجرایی و کارفرمای این طرح باید با تعامل بیشتر و کمک به رفع مشکلات در جهت شتاب‌دهی به اجرای این طرح تلاش کنند.

وی تصریح کرد: دست‌اندرکاران این پروژه باید از جزیره‌ای عمل کردن خودداری و با هماهنگی بیشتر با یکدیگر از اسراف و ایجاد خسارت به بیت‌المال پیشگیری کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این طرح یکی از اساسی‌ترین طرح‌های زیرساختی استان است که بسیاری از کارخانه‌ها و ‌پروژه‌های منطقه به آن نیازمند هستند بنابراین توقف در عملیات اجرایی این پروژه، روند توسعه استان را به تعویق می‌اندازد و به اقتصاد کشور آسیب می‌زند.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ جزء پروژه‌های توسعه‌ای کشور است، افزود: این پروژه باید در مسیر خود با ارائه خدماتی از قبیل تسطیح معابر یا حفر و یا خاک‌برداری سطحی برای روستاهای در مسیر خود ایجاد آبادانی کند.

موهبتی اظهارداشت: پیمانکاران پروژه‌های سیستان و بلوچستان میبایست با بکارگیری جوانان و نیروی کار موجود در مناطق، فرهنگ کار و تلاش را نهادینه کنند.

وی پرداخت به موقع حقوق و دستمزد کارگران، تامین به موقع سوخت ماشین‌آلات، تسریع در فرآیندهای اداری، رفع معارضات و بازدید مستمر فرمانداران از میزان پیشرفت این طرح را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش ایرنا گازرسانی به سیستان و بلوچستان به عنوان آخرین استان بدون گاز کشور یکی از بزرگترین دستاوردهای دولت یازدهم و دوازدهم است که ماهیانه ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نقدی برای انجام آن تزریق می‌شود و قرار است با هدف محرومیت‌زدایی از این پس موتور محرک توسعه و آبادانی این استان باشد.

گازرسانی به شرق کشور و سیستان و بلوچستان با اجرای طرح عظیم انتقال گاز از عسلویه به این استان به طول ۹۰۷ کیلومتر با لوله هایی به قطر ۵۶ اینچ در شهریور ۸۹ به بهره برداری رسید. در فروردین سال ۹۳ طرح گازرسانی به ۳۰۰ هزار خانوار شهری و روستایی شهرستان های زاهدان، چابهار، زابل و کنارک و گازرسانی به صنایع موجود این استان با اعتبار یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار  از محل بند ق تبصره ۲ قانون بودجه سال ۹۳ تصویب شد.

خط انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان به طول ۲۶۲ کیلومتر با قطر ۳۶ اینچ و اعتبار هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از شهریور ۹۲ آغاز شد که حجم عمده این طرح (۷۰ درصد کار) در سال ۹۵ در مدت ۱۰ ماه انجام شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =