جای دانشجویان روی صندلی‌های دانشگاه خالی است

تهران - ایرنا - رییس دانشگاه شهید بهشتی گفت: جای دانشجویان روی صندلی‌های دانشگاه خالی است و وقتی یاد آن جوش و خروش می‌افتیم، مقداری افسردگی می‌گیریم.

سعداله نصیری قیداری در آیین اختتامیه جشنواره رویش که بعد از ظهر دوشنبه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار داشت: وقتی جای دانشجویان در این صندلی های دانشگاه خالی است و خاطرات جوش و خروش این فضای قبل از کرونا را به یاد می‌آوریم، مقداری افسردگی در ما ایجاد می شود؛ اما دانشگاه فعال است و هیچ فعالیتی اعم از علمی، آموزشی، فرهنگی و پژوهشی تعطیل نیست.

وی تاکید کرد: فرق قبل از کرونا تا دیروز در دانشگاه، عدم حضور دانشجویان است ولی فعالیت های دانشگاهی به قوت خود ادامه دارد.

رییس دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به جشنواره رویش، گفت: آیین ملی رویش حرکتی ارزشمند است، هر چند این جشنواره امسال در فضای مجازی برگزار شد اما استقبال چشمگیری از آن صورت گرفت.

نصیری قیداری با بیان اینکه بیش از ۴۰ دانشگاه برای شرکت در این جشنواره اعلام آمادگی کردند، اظهار داشت: ۱۶ هزار اثر فرهنگی به این جشنواره ارسال شد و با وجود مضیقه ای که کرونا ایجاد کرد اما حرکت بزرگی در عرصه فرهنگی کشور صورت گرفت.

وی با بیان اینکه کانون های فرهنگی حرکت زیبایی در فضای فرهنگی دانشگاه ایجاد کردند، افزود: این جشنواره در کنار فضای علمی در رونق بخشیدن به نشاط، هیجان و انگیزه دادن به فضای دانشجوی اقدامی ارزشمند است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =